Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Mannesmann Boru, Bayilerine Yeni Dönemi Anlattı

Borusan Mannesmann Boru, Bayilerine Yeni Dönemi Anlattı

yapi.com.tr
1 Borusan Mannesmann Boru, Bayilerine Yeni Dönemi Anlattı

orusan Mannesmann Boru düzenlediği bayi toplantısında 2005 yılı hedeflerini anlatarak yeni organizasyon yapısını bayileriyle paylaştı. Toplantıda Ekonomist Ege Cansen de bayilere “Düşük Enflasyon Ortamında Şirket Yönetimi” konulu bir sunum yaptı.

11 Nisan 2005, İstanbul; 750 bin ton üretim kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük 5 çelik boru üreticisinden biri olan Borusan Mannesmann Boru yeni organizasyon yapısını ve 2005 hedeflerini anlatmak üzere bayileriyle bir araya geldi. Toplantıya katılan Borusan Mannesmann Boru Genel Müdürü Tayfun İşeri, dünyada ve Türkiye’de çelik boru sektörünü değerlendirdi.

Dünyada ve Türkiye’de yüksek çelik fiyatlarının bu yıl da devam edeceğini kaydeden Borusan Mannesmann Boru Genel Müdürü Tayfun İşeri, sektörde bir konsolidasyon süreci yaşandığını, birleşmelerin süreceğini belirtti. Borusan Mannesmann Boru’da yapılan yeni düzenlemelerle ilgili olarak bayilere bilgi veren İşeri şunları söyledi:

“Birleşme ile hem iç pazarda, hem dış pazarlarda daha güçlü olduk. Değişimin getirdiği dinamizmden yararlanmak için organizasyon yapımızı değiştirdik. Daha müşteri odaklı olabilmek amacıyla satış ve üretim sorumluluklarını birleştirdik. Müşteri segmentasyonu çalışmaları yaparak, buna göre yapılandık. Hedefimiz 2007 yılında ’Müşteri Memnuniyeti’ konusunda örnek gösterilecek bir kurum olmaktır.”

Toplantıda Ekonomist Ege Cansen de “Düşük Enflasyon Ortamında Şirket Yönetimi” konulu bir sunum yaptı. Ayrıca Borusan Mannesmann Boru Genel Müdür Yardımcıları İbrahim Kalafatoğlu ve Can Kıbrıslı da şirkette uygulanan müşteri sesi sisteminin sonuçlarını ve ürünlerini bayilere anlattılar. Toplantıda 2004 yılının başarılı bayilerine sertifika ve plaket verildi.


Borusan Mannesmann Boru
Borusan Boru, 1958'de Borusan’ın ilk sanayi şirketi olarak Sefaköy’de, Mannesmann Boru ise Türkiye’nin ilk çelik boru üreticisi olarak 1954 yılında İzmit’te kuruldu. 1998 yılında Borusan Grubu’nun Alman sanayi devi Mannesmannröhren Werke ile Türkiye’deki boru faaliyetlerini birleştirmesi kararı sonucunda Borusan Grubu çatısı altında faaliyetlerine devam eden iki şirket, Aralık 2004 itibarıyla da Borusan Mannesmann adı altında tek şirket haline dönüştü.

Halkalı, Gemlik ve İzmit’teki tesisleri ile yıllık 750 bin tonluk bir üretim kapasitesine sahip olan Borusan Mannesmann Boru, müşterilerine Türkiye genelinde 7 bölgesel şirket ve 78 bayi ile toplam 85 noktadan hizmet veriyor. Borusan Mannesmann Boru ürünlerini bayilerinin ve müşterilerinin yakından tanıdığı Borusan Boru ve Mannesmann Boru markası ile sunmaya devam ediyor. Borusan Boru markası altında sanayi boruları, özel borular, su boruları, plastik borular, yivli borular ve Borusan Pro, Mannesmann Boru markası altında ise su, doğalgaz ve petrol iletim hatları gibi altyapı projelerine yönelik spiral borular yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-mannesmann-boru-bayilerine-yeni-donemi-anlatti_25432.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 2008 yılında iç piyasada son 5 aydır günlük cıkan borunuz 250-500 ton arası normalde 1200-1500 ton fazlaydı, şimdi niye bu kadar düşüş oldu acaba ?müşterilerinizin bayileriniz cayırova boruya sipariş vermesi mi ? Borusan boru olarak peşin boru satmanız mı? Borusan boru olarak müşterilerinizv e bayileriniz boru almıyor mu artık acaba ? Bir cok bayiniz sizin ürettiğiniz boruları peşin alarak 30 veya 60 gün ve yukarı günlere vadeli olarak satıyor peşin boru sattıgınız sürece, istanbul gibi bir bölgede cayırova gibi boru fabrikası taksit ve vadeli boru satmaya devam ettiği sürece sizin en eski bayiniz bile cayırova borudan boru almaya devam edecektir. umarım borusan boru gibi bir fabrika iç piyasayı cayırovaya teslim etmez. boru fuarında bile borusan boru bayileri borusandan cok cayırova borunun ordaydı. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!