Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Türki Cumhuriyetlerde Büyüyor

Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan'dan sonra Kırgızistan'da da Caterpillar'ın temsilciliğini üstlenen Borusan Makina, Orta Asya'nın tahıl ambarı K

Borusan Makinab>Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan'dan sonra Kırgızistan'da da Caterpillar'ın temsilciliğini üstlenen Borusan Makina, Orta Asya'nın tahıl ambarı Kazakistan'da ise dünyaca tanınmış traktör markası Massey Ferguson traktörlerinin de üreticisi olan AGCO'nun distribütörlüğünü aldı.

İş makinaları ve güç sistemlerinde dünya lideri Caterpillar'ın Türkiye temsilcisi Borusan Makina, CAT ürünlerinin Kırgızistan temsilciğini üstlendi. Türki Cumhuriyetlerde kurduğu temsilciliklerle yeni pazarlara adım atan Borusan Makina, Kazakistan'da da tarım makinelerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden AGCO'nun distribütörlüğünü aldı. AGCO'nun üretim, tasarım ve dağıtımını gerçekleştirdiği 22 marka arasında dünyaca tanınmış traktör markası Massey Ferguson da yer alıyor.

Distribütörlük faaliyetlerinin Borusan'ın 4 ana faaliyet alanı arasında önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Borusan Holding Genel Müdürü Agâh Uğur, alanlarında dünya lideri markaların temsilciliklerini yaptıklarını belirtti. Uğur konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Distribütörlük alanında 2007 yılı ciro hedefimiz 750 milyon dolar. Bu hedefin önemli bir bölümünü de dış pazarlarda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Dış pazar arayışımızda Türki Cumhuriyetlere özel bir önem veriyoruz. Doğal kaynaklar açısından çok zengin olan bu bölgenin önemli bir büyüme potansiyeli barındırdığına inanıyoruz. Bu potansiyelin hayata geçirilmesinde Borusan önemli bir rol oynamaya adaydır."

Dünyanın sayılı buğday üreticileri arasında yer alan Kazakistan, tarım makineleri açısından önemli bir pazar oluşturuyor. Tarım sektörü Kazakistan'ın GSYİH'sinin yüzde 8,3 -12'sini oluşturuyor ve ülkenin istikrarlı bir şekilde büyümesi açısından önem taşıyor. 1999 yılından bu yana Kazakistan'da faaliyetlerini sürdüren Borusan Makina, gerçekleştirdiği atakla bu ülkedeki pazar payını yüzde 13'e çıkardı.

Borusan Makina Hakkında

Türkiye iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren Borusan Makina kurulduğu 16 Mayıs 1994 yılından bu yana, iş makinaları ve güç sistemlerinde dünyanın lider firması Caterpillar'ın Türkiye temsilciliğini sürdürüyor. Genel inşaat, altyapı projeleri ve madencilik gibi sektörlerde kullanılan Caterpillar iş makinalarının satışı ve pazarlamasını gerçekleştiren Borusan Makina, aynı zamanda yedek parça ve servis konularını kapsayan müşteri destek hizmetleri de veriyor.

Borusan Makina 17 Ekim 1997 tarihinden itibaren, Bakü'de kurduğu tesis ve oluşturduğu uzman ekibiyle Azerbaycan'da Caterpillar'ın tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Borusan Makina, 1997 yılı sonunda Gürcistan'da ve 1999 yılında da Kazakistan'da Caterpillar'ın tek yetkili temsilcisi ünvanını aldı. Kuruluş, 2000 yılından bu yana satış politikası olarak segmentasyona dayalı bir yapıyı benimsiyor. Borusan Makina, satış elemanlarının müşteri temsilcisi haline gelmeleri için düzenlediği eğitimlerle, müşteri odaklı hizmet anlayışını sürdürmeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-turki-cumhuriyetlerde-buyuyor_9473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!