Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bosch Isı Sistemleri, 2010'da 75 Bin Meşe Tohumu Ekecek

Bosch Isı Sistemleri tarafından 2009 yılında TEMA Vakfı işbirliği ile başlatılan kampanya sayesinde 45 bin meşe tohumu doğa ile buluştu. 2010 yılında da devam edecek olan kampanya sayesinde Türkiye ormanlarına 75 bin meşe tohumunun daha ekilmesi hedefleniyor. 2 yılsonunda ekilen meşe tohumu adedi 120 bine ulaşacak.

yapi.com.tr
Bosch Isı Sistemleri, 2010'da 75 Bin Meşe Tohumu Ekecek

Bosch Isı Sistemleri tarafından 2009 yılında TEMA Vakfı işbirliği ile başlatılan kampanya sayesinde 45 bin meşe tohumu doğa ile buluştu. 2010 yılında da devam edecek olan kampanya sayesinde Türkiye ormanlarına 75 bin meşe tohumunun daha ekilmesi hedefleniyor. 2 yıl sonunda ekilen meşe tohumu adedi 120 bine ulaşacak.

Bosch Isı Sistemleri tarafından başlatılan kampanyada Bosch yoğuşmalı kombi alan herkes Türkiye’deki 18 ilden birisinde 9 adet meşe tohumunun ekilmesini sağlıyor.  Bilimsel verilere göre yetişkin bir ağaç saatte ortalama 2.3 kg karbondioksiti bünyesine alır ve fotosentezle 1.7 kg oksijen üretir. Kampanya sayesinde ekilen meşe tohumları da önce fidana, uzun yıllar içinde de ormana dönüşerek, CO2 emisyon miktarının azaltılmasına ve beraberinde iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarına katkı sağlayacak.

Bosch yoğuşmalı kombiler, TEMA Vakfı işbirliği ile yapılan kampanyada Meşe Projesi’ne destek vererek, aynı zamanda erozyonla mücadelede ağaçlandırmanın önemini de dikkat çekiyor. Bosch yoğuşmalı kombi alan tüketici daha az gaz yakarak, tasarruf sağladığı gibi çevreye de daha duyarlı hareket etmeye devam ediyor.

Neden Meşe?

- Ülkemizin her coğrafi bölgesine yayılmış 18 türü vardır.
- Derin ve saçak kök sistemi ile toprağı korur, erozyonu önler,
- Yeraltı sularının geçirgenliğini artırır, yağış sularını yeraltına indirerek yeraltı sularının, kaynakların ve akarsuların beslenmesini, sürdürülebilirliğini sağlar,
- Çeşitli hayvanlara doğal barınak olur,
- Yaprakları ve meyvaları ile toprağı ve hayvanları besler, ıslah eder,
- Ekolojik, ekonomik ve biyolojik değere sahiptir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bosch-isi-sistemleri-2010da-75-bin-mese-tohumu-ekecek_76318.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!