Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bostanlı Güzelleşiyor...

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yıkılan Balıkçı Barınağı alanında çocuklar için oyun sahası, oturma grupları ve yürüyüş yolları yapılacağı

Yeni Asır
Bostanlı Güzelleşiyor...

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yıkılan Balıkçı Barınağı alanında çocuklar için oyun sahası, oturma grupları ve yürüyüş yolları yapılacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce sürdürülen Bostanlı Balıkçı Barınağı düzenleme çalışmalarının aralık ayı sonunda tamamlanmasının planlandığı bildirildi.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Bostanlı Deresi Yanı Kıyı Düzenlemesi Projesi kapsamında yıkılan Bostanlı Balıkçı Barınağı alanında çocuklar için oyun sahası, oturma grupları ve yürüyüş yolları yapılacağı, vatandaşların hoşça vakit geçirebileceği bir mekan haline getirileceğini söyledi.

Kesintisiz kıyı
Çiğli'den Güzelbahçe'ye kadar kesintisiz kıyı bandının bir bölümünü oluşturan alandaki çalışmaların ekim ayında başladığını belirten yetkililer, 12 bin 750 metrekarelik alanda gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarının 4 bin 200 metrekaresinin yeşil alandan oluştuğunu bildirdiler. Belediye yetkilileri, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdiler:

Herşey düşünüldü
"Bostanlı Deresi ile yıkımı yapılan balıkçı barınakları arasında kalan bölgede bir çocuk oyun alanı, İzmirliler'in keyifle çaylarını içecekleri deniz kenarında bir oturma alanı, yürüyüş yolları, alanın ortasında oturma banklarının çevrelediği küçük bir meydan ve 34 araçlık bir otopark oluşturuluyor. Alanın tesviyesi yapıldı, altyapısı tamamlandı, beton döküldü, granit taşlar ve bordürler de döşenmeye devam ediyor. Bostanlı Balıkçı Barınağı'nın çevresi, yıl sonunda yepyeni görüntüsüyle İzmirliler'e hizmet verecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bostanli-guzellesiyor-_21455.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!