Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boydak, İhracatta Hedef Büyüttü

Mobilya sektöründe faaliyet gösteren Boydak, 2004 yılı için 85 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyor. Boydak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu B

NTV-MSNBC
Boydak, İhracatta Hedef Büyüttü

b>Mobilya sektöründe faaliyet gösteren Boydak, 2004 yılı için 85 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyor.
Boydak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak “Sektörde yaptığımız ihracat her geçen gün artıyor. 2004 yılı için Mobilya ihracat hedefimiz 85 milyon dolar. Asıl hedefimiz ise ihracatta üç haneli rakamlara ulaşmak” dedi. Boydak, 2003 yılı için Amerika Birleşik Devletleri’ne 5 milyon dolar olarak belirledikleri ihracat hedefinin 6,5 milyon dolara ulaştığını belirterek, mobilya sektöründeki ihracatlarının her geçen gün arttığını söyledi.

Boydak Şirketler Grubu bünyesinde yer alan İstikbal ve Bellona markalı ürünleri 50’den fazla ülkeye,120 distirübütör aracılığıyla satmak üzere kurulan ve grubun ihracat kanalı olan Boydak Dış Ticaret Merkezi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen törenle Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen tarafından açıldı.
Boydak Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak mobilya ihracatında kendileri için belirledikleri hedefin üç haneli rakamlara ulaşmak olduğunu belirterek “Gelecek yıl ihracatımız 100 milyon doları aşacak” dedi. Boydak açıklamasında, 2003 yılı için Amerika Birleşik Devletleri’ne 5 milyon dolar olarak belirledikleri ihracat hedefinin 6,5 milyon dolara ulaştığını belirterek, “Mobilya sektörü içinde yaptığımız ihracat her geçen gün artmaktadır. Özellikle komşu ülkelerle kurulan iyi diyalog ile birlikte ihracatımız artmıştır. Bugün ABD olmak üzere bir çok ülkede ürünlerimiz marka olarak tutulmakta ve tercih edilmektedir. Biz 2003 yılı için 55 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyorduk. 2004 yılı için de bu rakamı aşarak, 85 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi. Üç haneli ihracat rakamlarına ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Boydak, gelecek yıl ihracatlarının 100 milyon doları aşacağını dile getirdi.
İhracat yaparken devletten hiçbir şekilde maddi destek istemediklerine işaret eden Boydak, manevi destek ve istikrar istediklerini bildirdi. Boydak Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, çağdaşlaşma yolunda yapacakları ihracatla ülkeye katkıda bulunmak, ülke ekonomisinin yaşadığı sıkıntıları atlatmasını istediklerini dile getirdi.
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet vermeye başlayan Boydak Dış Ticaret Merkezi ile birlikte ihracat oranının artacağını belirten Hacı Boydak “Boydak Dış Ticaret’te verilen hizmet tamamen bize aittir. Bu merkezimizde yurt dışından gelen insanların ürünlerimizi daha yakından tanımaları için büyük bir showroom açılmıştır” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/boydak-ihracatta-hedef-buyuttu_7492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!