Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstikbal'in ABD Üssü Açıldı

İstikbal, Almanya'nın ardından ABD'deki üssünü de açtı. Geçen yıl Alman Metro marketlerinin 15 bin metrekarelik deposunu 5 milyon Euro'ya satın alan İ

Dünyastikbal, Almanya'nın ardından ABD'deki üssünü de açtı. Geçen yıl Alman Metro marketlerinin 15 bin metrekarelik deposunu 5 milyon Euro'ya satın alan İstikbal Grubu, ABD'ye de yerleşme amacında.
Avrupa ve ABD'nin birinci hedef pazarlar olduğunu kaydeden İstikbal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, "Bugün Avrupa, Amerika, Ortadoğu, Afrika'da 50'ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Avrupa, ABD ve İskandinavya'daki pazar payımızı artıracağız. Bu nedenle Avrupa üssünü Almanya'da kurduk. ABD'deki depo ve mağazamızın açılmasıyla mevcut pazarlardaki pazarlama ve lojistik hizmetimizi artıracağız" dedi. Önümüzdeki yıllarda yurtdışı depo ve mağaza sayısını artıracaklarını kaydeden Boydak, yurtdışı distirütörlük ve bayilik faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

İstikbal'in 1957 yılında Kayseri'de küçük bir imalathanede faaliyete başladığını anlatan Boydak, topluluğun, Kayseri'de ev tekstili, mobilya ve kablo sektöründe 8 fabrikasının bulunduğunu belirtti. Ev tekstili ve mobilyada 620 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 850 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Boydak, fabrikalarının büyüklük, çeşit ve kapasite olarak dünyada ilk sırada geldiğini söyledi. Topluluk bünyesinde 20 şirketin olduğunu kaydeden Boydak, 2003 yılında holding çatısı aldında birleşmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Krize rağmen yatırımlara devam

Krize rağmen yatırımların devam ettiğini anlatan Boydak, geçtiğimiz 2 yıl içinde yatak kumaşı sektöründe 50 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Boytek Şirketi'ne yapılan yatırımla Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük yatak kumaş üreticisi olduklarına işaret eden Boydak, Avrupa'nın da 5. büyüğü yatak kumaşı üreticisi konumuna geldiklerini belirtti. İç pazardaki yüzde 35 daralmayı ihracatla aştıklarını anlatan Boydak, yurtdışı pazarlama çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

Alman Hukla'ya ihracat İstikbal'den

Alman Hukla Mobilya'yla 4 yıl önce lisans anlaşması yaptıklarını hatırlatan Boydak, bugün bazı Hukla modellerini Kayseri'deki tesislerde üretip, Almanya'ya gönderdiklerini de ifade etti. Boydak, "Avrupa ve Amerika oturma gruplarında mobilya sektörü üretiminden çekiliyor. Bizde bazı modelleri Hukla için üretip, Almanya'ya gönderiyoruz. Almanya'da istediği ülkeye kendisi gönderiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istikbalin-abd-ussu-acildi_2135.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!