Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BRICS Ülkeleri Banka Kuruyor

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika liderleri 5'inci kez bir araya geliyor. Gündemde Suriye krizinin yanı sıra, BRICS ülkelerine hizmet verecek çok uluslu bankanın kuruluşu var.

yapi.com.tr
BRICS Ülkeleri Banka Kuruyor

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'na alternatif olacak bir çok uluslu banka oluşturma fikri, Hindistan tarafından gündeme getirildi. 'Güney Bankası' adını alması beklenen BRICS bankasının, 50 milyar dolar öz kaynakla faaliyetlerine başlaması hedefleniyor.

Devlet başkanı sıfatıyla ilk ziyaretini Rusya'ya yaptıktan sonra Tanzanya, Güney Afrika ve Kongo Cumhuriyetinde temaslarda bulunan Çin Devlet Başkanı Şi Cinping de, bugün ve yarın düzenlenecek BRICS liderler zirvesine katılıyor. Ülkesinin BRICS ülkeleriyle ortaklığını daha da güçlendireceğine dikkat çeken Şi Cinping, “BRICS mekanizmasının uluslararası finansal krizin önlenmesi, küresel ekonominin yönetiminin geliştirilmesi, uluslararası ilişkilerde demokrasinin güçlendirilmesi gibi konularda katkısının olduğuna” dikkat çekti.

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika'dan oluşan BRICS, dünyanın gelişen ekonomilerinden bazılarının bir araya geldiği bir ekonomik topluluk. BRICS'e üye ülkelerin toplam nüfusu dünya nüfusunun yüzde 43'ünü oluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/brics-ulkeleri-banka-kuruyor_106543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!