Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bricscad artık Bir Intellicad Ürünü Değil

Bricscad’in Türkiye dağıtıcısı MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri, Bricscad’in IntelliCAD’den tamamen bağımsız bir ürün olduğunu açıkladı. Bricscad ürününün geliştirici firması Bricsys, artık bir IntelliCAD Teknoloji Konsorsiyum (ITC) üyesi değil. Bricsys takımı, ITC’nin kurulmasında rol oynayan ilk birkaç firmadan biriydi.

yapi.com.tr
Bricscad artık Bir Intellicad Ürünü Değil

Bricscad’in Türkiye dağıtıcısı MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri, Bricscad’in IntelliCAD’den tamamen bağımsız bir ürün olduğunu açıkladı. Bricscad ürününün geliştirici firması Bricsys, artık bir IntelliCAD Teknoloji Konsorsiyum (ITC) üyesi değil. Bricsys takımı, ITC’nin kurulmasında rol oynayan ilk birkaç firmadan birisiydi. Son yıllarda, Bricsys ITC’den bağımsız olarak kendi CAD platormunu Bricscad adı altında geliştirdi. Bricscad V8, ODA (Open Design Alliance)’nın DWGDirect kütüphaneleri üzerine kurulmuş ilk CAD platformuydu ve bu olay IntelliCAD kodlarından arınmak üzere atılmış adımdı. Bu aynı zamanda, yüksek seviyede geliştirilmiş API’ler için de bir başlangıçtı. 

V10 sürümü ile Bricscad, çok daha gelişmiş ve modern bir yapıya kavuştu. Bricscad, 16 farklı dilde uluslararası olarak sunuluyor ve uluslararası birçok büyük firmada yüzlerce Bricscad lisansı kullanılıyor. Bricscad’in sahip olduğu yüksek seviye API’ler sayesinde de yüzlerce üçüncü parti uygulama yazan geliştiriciler, DWG-tabanlı uygulamalarını Bricscad üzerine geçiriyorlar.

Bricscad’in fark yaratan diğer bir özelliği de platform bağımsız çalışabilecek olması. Bricscad Linux, şu anda Alpha versiyonunda ve ticari ürün olarak da ikinci çeyreğin başlarında kullanıcılara sunulacak. Mac işletim sistemleri için planlanan Bricscad’in çıkış tarihi de 2010 sonu olarak düşünülüyor.

Bricscad’in ITC’den bağımsız bir ürün haline gelmesini hem kendileri, hem de kullanıcılar için çok önemli ve akıllı bir adım olarak değerlendiren Bricsys Türkiye Ülke Müdürü ve MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri Satış ve Pazarlama Sorumlusu Gökhan Erdoğdu, şu yorumu yaptı:

"Kullanıcılar, artık şunu çok iyi biliyorlar ki Bricsys, DWG tabanlı kendi ürününü geliştiren iki firmadan birisidir. Ürün koduna tam hakimiyetimiz ve sahip olduğumuz altmışın üzerinde uygulama geliştirici sayesinde kullanıcılara çok daha hızlı cevap verebilmekteyiz. Bundan sonra ITC’den tamamen ayrıyız ve onlara da kendi yollarında başarılar diliyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/bricscad-artik-bir-intellicad-urunu-degil_76345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!