Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Binaların Yarısı Kesilecek

Diyarbakır Kayapınar İlçesi’nde 16 ve 20 katlı 8 bina, 2’nci Hava Kuvveti Komutanlığı’nın başvurusu üzerine ’uçuş mania kriterlerini tehdit ettiği’gerekçesiyle kısaltılacak.

Gazete Vatan
Bu Binaların Yarısı Kesilecek

STRONG>20 ve 16 katlı ‘Diyarbakır Kuleleri’ uçakların geçişini engellediği için 63 metreden 39 metreye kadar indirilecek.

Diyarbakır Kayapınar İlçesi’nde 16 ve 20 katlı 8 bina, 2’nci Hava Kuvveti Komutanlığı’nın başvurusu üzerine 'uçuş mania kriterlerini tehdit ettiği' gerekçesiyle kısaltılacak. Milli Savunma Bakanlığı’nın talebi üzerine Kayapınar Belediyesi 63.5 metre yükseklik için verilen yapı ruhsatını iptal ederek, bölgedeki yapı yüksekliğini 34.90 metreye indirdi. 'Diyarbakır kuleleri' olarak bilinen binaları yapan Polat İnşaat Şirketi, Danıştay’daki karar düzeltme istemninin kabul edilmemesi halinde bloklardaki uçuş güvenliğini tehdit eden katları yıkacak. Polat İnşaat Şirketi kendisine ait arsalar üzerinde inşaat yapmak için 1998 yılında Kayapınar Belediyesi’ne başvurdu. Belediyeden 22 kat ve 63.5 metre yükseklik için yapı ruhsatı alan şirket 'Diyarbakır’ın en yüksek kuleleri' diye adlandırdığı blokların inşaatına başladı.

Danıştay, 'Diyarbakır kuleleri'nin 34.90 metreden yukarıdaki katlarının yıkımının Kayapınar Belediyesi tarafından değil, inşaatı yapan Polat İnşaat Şirketi tarafından yapılmasına karar verdi.

ETİKETLER: firma proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-binalarin-yarisi-kesilecek-_78302.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!