Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Çukurdan Bize de Lazım!

Vatandaş, olur olmaz yerde sürat yapan sürücülerden sık sık yakınıyor. Kanada bu soruna ilginç bir çözüm bulmuş. Kazalara karşı yapılan ilginç çukurlar görenleri şaşırtıyor.

Gazete Habertürk
Bu Çukurdan Bize de Lazım!

Kazalara karşı yapılan ilginç çukurlar görenleri şaşırtıyor.

Vatandaş, olur olmaz yerde sürat yapan sürücülerden sık sık yakınıyor. Kanada bu soruna ilginç bir çözüm bulmuş. Ne dersiniz, epey etkili olan bu yöntem bizde de uygulansın mı?

İstanbullular, özellikle ara yollarda nedeni bilinmeyen bir şekilde oluşan çukur sorununu çözmek için bin dereden su getirirken, Kanada’da “sahte çukur” uygulamasıyla hızlı araç kullanan sürücülerin gözü korkutulmaya çalışılıyor. Ülkede özellikle okul yakınlarıdaki karayollarına kısa aralıklarla çukur fotoğrafları yapıştırılarak, sürücülerin yavaş gitmesi amaçlanıyor.

Nereden akıl ettiler!

Uygulama, kazaları azaltmak için İstanbul’daki okul önlerinde de etkili olabilir. Ancak bizdeki çukur gerçeğine bakılınca, zaten bu uygulamayı mecburen de olsa yıllardır başarıyla sürdürüyoruz. Aradaki fark, bizdeki çukurların gerçek olması. Üstelik bizdeki çukurlar sadece okul önlerinde değil, kentin hemen her yerinde mevcut. Buralarda sürücüler zaten ağır ilerliyor. Durum böyle olunca “Acaba Kanadalılar sahte çukur çözümünü İstanbul’un gerçek çukurlarındanmı aldı?” sorusu akıllara geliyor.
 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-cukurdan-bize-de-lazim_77894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!