Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bu Nasıl Altgeçit?

Konya'da yapılan yeni altgeçitten engelliler geçemiyor. Engelliler, geçit açıldığında daha uzun bir yol katetmek zorunda kalacak. Konya'nın

Akşamb>Konya'da yapılan yeni altgeçitten engelliler geçemiyor. Engelliler, geçit açıldığında daha uzun bir yol katetmek zorunda kalacak.

Konya'nın ilk çarşılı yaya altgeçidinde kendilerine yönelik bir çalışma yapılmaması engellileri zor durumda bıraktı. Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi Başkanı Ahmet Mıhçı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın önüne yapılan Yaya Alt Geçidi Projesi'nde 6 adet yürüyen merdivenle yapılacağını söyledi.

Ancak, tekerlekli sandalyeye mahkum özürlülerin merdivenleri kullanamayacağının düşünülmediğini vurgulayan Mıhçı, geçidin yapımına başlandığı sırada dernek olarak belediye yetkililerine başvurduklarını hatırlatarak, şunları anlattı:

'Yetkililer, bize sorunun çözüme kavuşturulacağı konusunda söz verdi. Buna karşın, geçitin yapımı tamamlanmak üzere olduğu halde herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Verilen sözler yerine getirilmedi. Engelliler geçidi kullanamayacakları için karşıdan karşıya geçmelerde oldukça uzun bir yol katedecekler. Zaten zor olan yaşamımızda yeni alt geçit bize ayrı bir engel oluşturacak.'


http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-nasil-altgecit_2724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!