Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Bu Ülkelerde Başta Müteahhitlik Olmak Üzere Hemen Her Sektörde Yatırıma İhtiyaç Duyuluyor''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Arap Baharı''nın yaşandığı ülkelere yaptığı ziyaretlerden memnun olan işadamları, gelecek 2 yıl içerisinde, bu ülkelerle yapılan ticari faaliyetlerin artmasını bekliyor.

yapi.com.tr / AA
''Bu Ülkelerde Başta Müteahhitlik Olmak Üzere Hemen Her Sektörde Yatırıma İhtiyaç Duyuluyor''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Arap Baharı''nın yaşandığı ülkelere yaptığı ziyaretlerden memnun olan işadamları, gelecek 2 yıl içerisinde, bu ülkelerle yapılan ticari faaliyetlerin artmasını bekliyor.

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Doğan Narin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Arap ülkeleriyle tarihe dayalı kültürel ve ticari bir yakınlığının olduğunu, ancak özellikle son 8 yılda bu ilişkilerin daha da geliştiğini söyledi.

''Arap Baharı'' olarak adlandırılan Ortadoğu'da yaşanan kargaşanın, bu ülkelerde ciddi sorunlara neden olduğunu ifade eden Narin, ''Şu an bu ülkelerde başta müteahhitlik olmak üzere hemen her sektörde yatırıma ihtiyaç duyuluyor. Bugün yaşanan sıkıntıların atlatılmasının ardından ciddi bir yapılanma süreci başlayacak. Bana göre bu süreçte de Türkiye büyük bir avantaja sahip olacak'' dedi.

Narin, Başbakan Erdoğan'in böyle sıkıntılı süreçte ''Arap Baharı''nın yaşandığı ülkelere düzenlediği gezileri memnuniyet ve sevinçle karşıladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: ''Şu an geçmişten gelen dostluk ve yakınlık, ziyaretler sayesinde daha da pekişti. 'Arap Baharı'nın yaşandığı ülkeler için Türkiye kadim dost haline geldi. Ayrıca Başbakanımızın gezileri sırasında çok sayıda iş adamını da yanına alması, bizim için farklı bir öneme sahip. Türkiye'nin bugünkü yapılanma sürecinde hızlı davranması, dünyaya ve Arap alemine dostlarımızın kötü günlerinde de yanında olacağımızı gösterdi. Hali hazırda yeni hükümetlerin kurulduğunu veya kurulacağını gözlemliyoruz. Bu sürecin çok hızlı tamamlanacağı aşikar. Bu yüzden önümüzdeki 2 yıl içinde mevcut ticaret hacmimizin en azından 2'ye katlanmasını bekliyoruz.''

Arap iş adamlarıyla yaptıkları ikili görüşmelerde, kendilerinin Türk iş adamlarıyla iş yapabilmelerini ''şans'' diye nitelendirdiklerini söylediklerini anlatan Narin, Türkiye'nin ''Arap Baharı''ndan en karlı çıkacak ülke olacağına inandığını vurguladı.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-ulkelerde-basta-muteahhitlik-olmak-uzere-hemen-her-sektorde-yatirima-ihtiyac-duyuluyor_89074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!