Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Yol Bir Yere Çıkmıyor

Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı Ankara’da kullanıma açılmayan yollar da bulunuyor. Bunlardan biri Ankamall ile Antares arasında yer alıyor. Yolun yapılması, yapıldıktan sonra trafiğe açılmaması ve mevcut durumu oldukça karışık. Kağıt üzerinde yok sayılan yolda; çocuklar, yurttaşlar uçurtma ve radyo kontrollü uçaklarını uçuruyor. Çocuklar

Cumhuriyet Ankara
Bu Yol Bir Yere Çıkmıyor

Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı Ankara’da kullanıma açılmayan yollar da bulunuyor. Bunlardan biri Ankamall ile Antares arasında yer alıyor. Yolun yapılması, yapıldıktan sonra trafiğe açılmaması ve mevcut durumu oldukça karışık. Kağıt üzerinde yok sayılan yolda; çocuklar, yurttaşlar uçurtma ve radyo kontrollü uçaklarını uçuruyor. Çocuklar havanın sıcak olduğu günlerde bisiklete biniyor, top oynuyor. Aileler akşam yürüyüşlerine çıkıyor. Yol özellikle Varlık Mahallesi sakinleri için, trafik şeritleri de çekilmediği için “köy meydanı” işlevi görüyor.

Giriş ve çıkışları beton bariyerlerle kapatılan yola, motorlu taşıtlar giremiyor. Bu durumda çevre sakinleri de trafik kazası riski taşımayan yola, yaz günlerinde çocuklarını özgürce koşabilmeleri için bırakıyorlar.

Yolun öyküsü

Yol, ilk imar planında yer alırken yapımının ardından üzerinden geçtiği arsanın sahibi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yargıya başvurarak itiraz etti. Çünkü Etlik Halil Sezai Erkut Caddesi ile Eşref Bitlis Caddesi’ni birbirine bağlayan yol, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Spor Tesisleri ile SGK Ankara Etlik İhtisas Hastanesi’nin arasından geçiyor. Bu hastaneleri ve yolu da kapsayan büyük arazi, kentsel dönüşüm projesi ile sağlık sitesi alanı olarak belirlenmiş durumda.

Yolun öyküsü bu noktada karışıyor. Söz konusu kentsel dönüşüm projesi çeşitli nedenlerle açılan davalar ile iptal edildi. İptal edilen imar planında yer alan yol, iptal sonrası hazırlanan ancak resmileşmeyen planda yer almıyor. Bu nedenle yol bariyerlerle kapatıldı.

Antares AVM yetkilileri yolun açılmasının kendileri için büyük avantaj sağladığını, çünkü AVM’ye gelen tek yolun ihtiyacı karşılamadığını savunuyorlar.

Antares Hukuk Müşaviri Kara: Yasal ödemelerimizi yaptık

Cumhuriyet Ankara’nın geçtiğimiz iki sayısında, Kasalar Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili haberlere Antares’ten açıklama yapıldı. Antares Hukuk Müşaviri Ogün Kara’nın değerlendirmesi şöyle:

“Kulenin mânia sınırını geçtiği iddiaları yargıda. Yargı kararını verdikten sonra gereği yapılacak. Haber başlığında ‘Keçiören 2.5 milyondan vazgeçti’ açıklamasının bizimle ilgisi yoktur. Biz yasalardan kaynaklanan tüm işlemlerimizi yapıp ödememiz gereken harç mikarlarını Büykşehir Belediyesi’ne ödedik. Dolunay Ormancılık Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılan inşaatlar ve buna ilişkin mimari projeler emsal 1.80 inşaat hakkına uygun olarak inşa edilmiş ve edilmektedir. Yapılan inşaatlarda herhangi bir fazladan emsal inşaat hakkı kullanımı söz konusu değildir”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-yol-bir-yere-cikmiyor_85527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!