Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Buca'nın Kestiği Ceza İptal Edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Buca Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm projelerinde kullanılmak amacıyla yapımını sürdürdüğü 578 konuta, Buca Belediyesi tarafından toplam 25 bin 420 YTL tutarında ceza kesilmişti. İzmir 5. Sulh Ceza Mahkemesi, Büyükşehir avukatlarının açtığı davayı görüştü ve karara bağladı.

Yeni Asır Gazetesi
Buca'nın Kestiği Ceza İptal Edildi

Mahkeme, Büyükşehir'in yaptırdığı 578 konuta yapılan uygulamanın yasal olmadığına karar verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Buca Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm projelerinde kullanılmak amacıyla yapımını sürdürdüğü 578 konuta, Buca Belediyesi tarafından toplam 25 bin 420 YTL tutarında ceza kesilmişti. İzmir 5. Sulh Ceza Mahkemesi, Büyükşehir avukatlarının açtığı davayı görüştü ve karara bağladı. Mahkeme, cezayı iptal etti. 12 bloktan oluşan 578 konut için inşaat ruhsatı alınmadığı gerekçesiyle, 2007 Aralık'da encümenk kararı ile ceza uygulanmıştı.

Yine gerilim

Büyükşehir Belediyesi, kent yenileme projeleriyle kamulaştırmalarda kullanmak amacıyla Buca Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde mülkiyeti kendisine ait araziye konut yapmaya karar verdi. 24 Mayıs 2007'de ihalesi gerçekleştirilen toplu konutların inşaatına, geçen yıl başlandı. Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, konutların ruhsatsız olduğunu ve inşaatlarda imar yönetmeliğine aykırılıklar bulunduğunu öne sürererek ceza kesti. Bu karar, Buca Belediyesi ile Büyükşehir arasında iplerin gerilmesine neden oldu ve konu yargıya taşındı. İzmir 5. Sulh Ceza Mahkemesi, ceza işlemini gerektirecek bir durum olmadığına karar verdi ve cezanın iptalini istedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bucanin-kestigi-ceza-iptal-edildi_63627.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!