Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Bugün Halen 10 Bin Konutun Yapımına Devam Ediyoruz ve 10 Bin Konut da Planlama Aşamasında''

Küresel ekonomideki son gelişmeler ışığında faizlerin dalgalanma ve belirsizlik eğiliminde olması nedeniyle tüketiciye özel bir kampanya hazırlayan Ağaoğlu, mevcut tüm projelerinde geçerli olacak 5 yıla kadar sıfır faiz seçeneği sunuyor.

yapi.com.tr / AA
''Bugün Halen 10 Bin Konutun Yapımına Devam Ediyoruz ve 10 Bin Konut da Planlama Aşamasında''

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik krizlerin tartışıldığı dönemlerde insanların parasını yastık altında tutma eğilimine girdiğini, yatırım araçları arasında en başarılı performansa sahip aracın emlak yatırımı olduğunu belirtti.

Faiz, döviz, altın, borsa gibi araçların yanında gayrimenkulün orta ve uzun vadede en istikrarlı getiriyi sağladığını vurgulayan Ali Ağaoğlu, son 10 yıldır ekonomik kriz dönemleri dâhil, en çok proje üreten ve konut satışı gerçekleştiren marka olduklarını kaydetti.

Bugün halen 10 bin konutun yapımına devam ettiklerini ve 10 bin konutun daha planlama aşamasında olduğunu ifade eden Ağaoğlu, gayrimenkulde doğru projeye, doğru zamanda ve doğru fiyattan giren herkesin bugüne dek yatırımının karşılığını aldığını vurguladı.

''Son bir haftada yabancılara 180 konut satışı gerçekleştirdik''

Son bir hafta içerisinde bireysel yabancılara My World Europe'tan 180 konut satışı gerçekleştirdiklerini belirten Ali Ağaoğlu, hızla artan yatırım talebinin sevindirici olduğunu, yabancılar daha önce Londra, ABD ve İspanya gibi lokasyonlardan gayrimenkul alırken artık İstanbul'un yeni cazibe merkezi haline geldiğini kaydetti.

Ali Ağaoğlu şunları belirtti:

''Türkiye'ye ve İstanbul'a bakış değişiyor. İstanbul'daki gayrimenkuller şu anda fiyat ve lokasyon açısından çok ilgi görüyor. Yabancı yatırımcıya mütekabiliyet (karşılıklılık) yasası nedeniyle kolay satış yapılamıyordu. Şu anda bu yasanın değiştirilmesi için çalışmalar yapılıyor. Bu hazırlıkların duyulması bile ilginin artmasını sağladı. Yasa değiştikten sonra gayrimenkul satışı artacak ve Türkiye'ye çok ciddi bir döviz girişi sağlayacak. Tam da bugünkü küresel ekonomik ortamda böyle bir gelişme Türkiye ekonomisini uçurur. Cari açığı kapatmak bir yana, Türkiye'yi daha zengin bir ülke konumuna getirir.''

Yabancılara 1 milyon konut satışı yapılabileceğini iddia eden Ali Ağaoğlu, bunun gerçekleşmesi durumunda oluşacak kazancı ilişkin olarak, ''Türkiye'de bir sezonda 500 yatakla hizmet veren 5 yıldızlı bir tesis 200 gece tam kapasiteyle çalışırsa bu toplamda 100 bin geceleme demektir. Gayrimenkulde 1 milyon satış hedefi gerçekleşirse yabancılar ülkemize 6 ay geçirmek üzere ortalama 3 kişi geldiklerinde toplam 540 milyon geceleme eder. Bu da 5 bin 400 otelin sağladığı turizm gelirinden daha fazladır. Üstelik yaşama amaçlı gelecekleri için satılacak mobilya, halı, perde gibi yan sektörleri destekleyecek daha büyük bir ekonomik kazanç ortaya çıkmış olur. Türkiye?de turizm belgeli tesis sayısı resmi rakamlara göre 3 bin 600 olduğuna göre, toplam turizm gelirimizin yüzde 150 daha fazlasını kazanabiliriz demektir. Bu, Türkiye'nin gelecek nesillerini bile kurtaracak dev bir kalkınma projesi olacaktır'' dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/bugun-halen-10-bin-konutun-yapimina-devam-ediyoruz-ve-10-bin-konut-da-planlama-asamasinda_89080.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!