Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık” Kitabı Çıktı

“Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık” kitabının hikâyesi, 2015 Ekim’inde İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlenen “Bugünün Türkiyesi’nde Mimarlık Tartışmak?” konferansı ile başladı.

yapi.com.tr
“Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık” Kitabı Çıktı

Akademik ve profesyonel mimari pratiklerin içinden gelen 25’i aşkın mimarın katıldığı “Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık Tartışmak” konferansı sürecinde, Türkiye’de mimarlık alanında yaşanmakta olan değişimler, var olan sorunlar, mimarlığın gündelik siyasetle ilişkisi, mimarın rolleri, konvansiyonel pratikler, alternatif yaklaşımlar ve tüm bunların mekânsal üretim süreçlerine yansımalarıyla biçimlenen geniş bir tartışma çerçevesi oluştu. Konferansın sonunda, dünyada ve Türkiye’de mimarlık eğitiminden mesleki ortam ve mimarlığı tartışma kültürüne kadar uzanan çok boyutlu bir tablo ortaya çıktı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan “Bugünün Türkiye’sinde Mimarlık?”, söz konusu konferansın gündemini oluşturan tartışmalar üzerinden geliştirilen bir diyaloglar dizisi olarak tasarlandı. Soru-cevap yöntemiyle ilerleyen diyaloglar, “Tartışma Kültürü ve Eleştiri; Erk ve Mekân Politikaları; İnşaat, Yapılaşma ve Kentleşme Dinamikleri; Alternatif Yaklaşımlar; Eğitim; Mesleki Ortam; Roller ve Aktörler” olmak üzere yedi alt başlıkta toparlanıp biçimlenerek kitap haline getirildi.

Mesleğin farklı cephelerinden, önde gelen mimarların seslerini bir araya getiren bu çalışma, Türkiye’de 21. yüzyılın ilk çeyreğinde oluşan mimari iklime ilişkin güçlü bir söz üretirken, geleceğe dair öngörü ve ipuçları da barındırmakta.

Dr. Evren Aysev’in derlediği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan eser, mimarlık dünyasına önemli katkılar sağlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bugunun-turkiyesinde-mimarlik-kitabi-cikti_166714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!