Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bulgaristan Hükümetinden Nabucco'ya Destek

Bulgaristan Hükümeti, 2011 yılında -Nabucco Gaz Peepline İnternational GMbH- ile -Nabucco Gaz Peepline Bulgaria- arasında Nabucco doğalgaz projesi ile ilgili anlaşmaya destek vererek, anlaşmanın parlamento tarafından onaylanmasını önerdi.

yapi.com.tr / AA
Bulgaristan Hükümetinden Nabucco'ya Destek

Bulgaristan Hükümeti, 2011 yılında -Nabucco Gaz Peepline İnternational GMbH- ile -Nabucco Gaz Peepline Bulgaria- arasında Nabucco doğalgaz projesi ile ilgili anlaşmaya destek vererek, anlaşmanın parlamento tarafından onaylanmasını önerdi. Bulgaristan'ın yanı sıra Avusturya, Macaristan ve Türkiye'nin ortak olduğu Nabucco Projesi kapsamında anlaşmaya destek veren Bulgaristan projenin ülke topraklarından geçen bölümünün yapımının lojistiğini sağlayacak.
    
Haziran 2011'de projeye taraf olan tüm ülkeler -Nabucco Gaz Peepline İnternational GMbH- ile anlaşmalar imzalamıştı. Hazar havzasındaki doğal gazı Azerbaycan, Gürcistan,Türkiye Bulgaristan, Romanya, Macaristan ve Avusturya üzerinden Batı Avrupa'ya taşımayı hedefleyen Nabucco projesinin Avrupa-nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 5-ini karşılaması planlanıyor. Proje ile hazar havzasından Avrupaya yılda 31 milyar metreküp doğal gaz aktarılacak.

ETİKETLER: enerji dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/bulgaristan-hukumetinden-nabuccoya-destek_91133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!