Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Burak Aluminyum'dan Çözüm ve Hizmet Platformu

Sektörde 25. yılını kutlayan Burak Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd'in I. Çözüm ve Hizmet Platformu buluşması Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' arasında yer alan Burak Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd, yaklaşık yüz firmanın faaliyet gösterdiği

yapi.com.tr
Burak Aluminyum'dan Çözüm ve Hizmet Platformu

ektörde 25. yılını kutlayan Burak Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd'in I. Çözüm ve Hizmet Platformu buluşması Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' arasında yer alan Burak Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd, yaklaşık yüz firmanın faaliyet gösterdiği ekstrüzyon sanayinde de 12. büyük oyuncu.

Firmanın iş ortaklarını ve çalışanlarını bir araya getiren buluşma için Kurumsal İletişim Direktörü Arif Özer, sinerjinin önemine işaret ederek "İnsanlar, ancak bir araya geldikçe birşeyler geliştirebiliyorlar" dedi. www.yapi.com.tr'nin sorularını yanıtlayan Arif Özer, insanların kendilerini bütünün bir parçası olarak görmeleri için bir aidiyet duygusu geliştirmek gerektiğini ifade ederek, platformun gelecek stratejilerinde önemli bir yer kaplayacağını söyledi. Özer, platform içeriğinin yeni ürün ya da proje tanıtımlarıyla, sosyal aktivitelerle daha da zenginleştirileceğine değinerek, yılın tamamına yayılan bir etkinlikler dizisi öngördüklerini sözlerine ekledi.

Küresel krizin her sektörü olduğu gibi aluminyum sektörünü de etkilediğine değinen Özer, ancak sektörün yaklaşık 200 farklı sektöre hizmet ve ürün sunabilen bir yapıya sahip olduğunu, bu anlamda yılın her döneminde kendilerini taşıyan bir sektör olduğunu belirtti. İhracatta da önemli bir talep artışıyla karşı karşıya olduklarını hatırlatan Özer, şöyle devam etti.

"Türkiye, ekstrüzyonda çok iyi bir noktada; daha da iyi olacak. Hedefimiz, Türkiye’yi dünyada, özellikle Avrupa’da bu konuda lider yapmak; bu potansiyele sahibiz. Lüleburgaz Büyükkarıştıran mevkiinde yeni bir fabrika yatırımımız var. Önümüzdeki yıl tamamlanacak ve bittiğinde Tüekiye’nin en kapasiteli üç fabrikasından biri olacak. Fabrika'da yüksek kapasiteli beş presle çalışılmaya başlanacak. Şu an 15 bin ton / sene olan üretim kapasitemiz, Lüleburgaz’daki fabrikanın faaliyete geçmesiyle 25 bin tona çıkacak. Fabrikanın 15 bin metrekarelik ilk etabı tamamlandı; tamamlandığı zaman 35 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olacak". 

http://www.yapi.com.tr/haberler/burak-aluminyumdan-cozum-ve-hizmet-platformu_69716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!