Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Burdur’da Şeker Fabrikası İçin Konsorsiyum

Burdur’da özelleştirme kapsamına giren şeker fabrikasını satın almak için konsorsiyum oluşturuldu.

yapi.com.tr
Burdur’da Şeker Fabrikası İçin Konsorsiyum

Burdur'da şeker fabrikasını satın almak için kurulan konsorsiyumun üyeleri Burdur Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir araya geldi. Konsorsiyum adına konuşan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Burdurlu sivil toplum örgütleri ve iş adamlarından oluşan konsorsiyumun fabrikayı almak için teklifte bulunduğunu açıkladı.

İHA'da yer alan habere göre Başkan Keyik, konsorsiyum içerisinde, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz, Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Girişimci-Yatırımcı İş adamı Hasan Aksöz’ün bulunduğunu söyledi.

Özelleştirme karının alınmasından sonra Burdur’da gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Keyik, “24 Şubat 2018 den bu yana yaklaşık 8-10 toplantı yaparak 30-35 saat emek verdik” dedi. Keyik ayrıca, sivil toplum kuruluşları olarak ekonomik anlamda tek başlarına Burdur Şeker Fabrikasını alma imkanlarının da olmadığını söyledi.

Fabrikaya teklif veren firmalara da seslenen Başkan Keyik, “Tahmin ediyoruz 7-8 fabrika teklif verecek ama bu fabrika Burdur'dadır. Burdurluların olmak zorundadır. İhalelere girecek olan firmalara da bu mesajımızı vermek istiyoruz. Biz konsorsiyum kurduk, Burdur halkına mal etmek istiyoruz. Bizleri anlayışla karşılayacaklarını düşünüyoruz. Davet edildiği zaman Ankara'ya gideceğiz, hayırlı havadislerle geriye dönmeyi düşünüyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burdurda-seker-fabrikasi-icin-konsorsiyum_165084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!