Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Turhal’da Şeker İsyanı

Turhal şeker fabrikasının özelleştirme kapsamında satılmasına siyasi parti ve sendikalardan tepkiler çığ gibi büyüyor. Şeker fabrikası satılan Turhal’da siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri şeker satışına bir kez daha karşı çıktı.

yapi.com.tr
Turhal’da Şeker İsyanı

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; şeker fabrikasının satılmasından sonra tepki gösteren CHP Tokat il başkanı Feramus Şahin, “Turhal da 78 bin pancar ekicisi var. Cumhuriyetin kazanımlarını yandaşlarına peşkeş çektiler. Türkiye de göç veren ikinci iliz göçünde ciddi boyutta artacağına inanıyorum. Ciddi zarar göreceğiz. Sigara fabrikası satıldı Tokat’a verdiği zararı görüyorsunuz. Özelleştirmeyi kabul etmiyoruz’ diye konuştu.

"Alternatif çözüm gerek"
İyi Parti il başkanı Mustafa Afşin Ünverdi, fabrikanın satışının kentin ticaretinin küçülmesi olarak yorumlarken, Ticaret ve sanayi odası başkanı Ali Çelik satışı, ‘10 bin tane pancar üreticisi var. Sadece 400- 500 çalışan yok. Yanında makine fabrikası var. Şeker fabrikasının sayesinde ayakta kalıyor. Onu da etkileyecek. Turhal ekonomisi zaten şuan can çekişiyor. Çok sıkıntılı. Akşamları gidin hayalet şehir gibi oldu. Tokat ekonomisi bundan inanılmaz olumsuz etkilenecek ama ‘sattırmıyoruz’- ‘sattırmayacağız’ bunu bir kenara bırakıp alternatif çözüm üretmeliyiz” şeklinde yorumladı. Şeker iş sendikası Turhal Şube Başkanı Nurullah Alpat da fabrikanın çalıştırılacağına inanmadığını belirterek, “Tabi ki mahkemeye vereceğiz mahkeme sürecini bekleyeceğiz, rekabet kurulunu bekleyeceğiz şu anda elimizi ayağımızı kıpırdatamıyoruz. OHAL var yerimizden kıpırdatmıyorlar genel merkezimiz şu anda dava süreci başlatıyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turhalda-seker-isyani_165030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!