Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa Çimento’nun Bu Yılki Hedefi Yüzde 5’lik Büyüme

Yılda 1 milyon 800 bin ton çimento üretimi gerçekleştiren Bursa Çimento’nun genel müdürü Burhan Evcil; mamul ürün kapasitesi olarak Türkiye'de 10.

Zamanb>Yılda 1 milyon 800 bin ton çimento üretimi gerçekleştiren Bursa Çimento’nun genel müdürü Burhan Evcil; mamul ürün kapasitesi olarak Türkiye'de 10. sırada yer aldıklarını belirterek, Marmara Bölgesi'nin yüzde 12,5, Türkiye genelinde ise yüzde 3,5 pazar payları olduğunu bildirdi.

Burhan Evcil, yaptığı açıklamada, bu yıl büyümeden fazla ümitli olmadıklarını ifade etti. Devletin yatırımlara ayırdığı payın çok küçük olduğuna işaret eden Evcil, Bursa'da ise bu payın yok denecek kadar az olduğunu söyledi. Çimentonun dünya döndükçe öneminin ortadan kaybolmayacağını belirten Evcil, “Dünyada çimentoya alternatif bir ürün geliştirilemedi. Çimentonun fabrikasyon imalatına 19. yüzyılın 2. yarısında başlandı. Çimento her türlü yapının ana malzemesi.” dedi.

Türkiye'de 39 entegre çimento fabrikası olduğunu belirten Burhan Evcil, “Hammaddeden mamul ürün üreten kapasite olarak 10. sıradayız. Marmara Bölgesi'nin yüzde 12,5 ve Türkiye genelinde de yüzde 3,5 pazar payımız var.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-cimentonun-bu-yilki-hedefi-yuzde-5lik-buyume_8599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!