Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa’da ‘Çin Kültür Merkezi’

Bursa’daki ‘Çin Kültür Merkezi’ kapılarını 27 Eylül’de açıyor. Merkez, Türkiye ile Çin arasında sosyal, kültürel, teknik, ekonomik ve benzeri alanl

NTV-MSNBC
1


b>Bursa’daki ‘Çin Kültür Merkezi’ kapılarını 27 Eylül’de açıyor. Merkez, Türkiye ile Çin arasında sosyal, kültürel, teknik, ekonomik ve benzeri alanlarda dostluk ve işbirliği geliştirmek amacıyla 1 Eylül’de kurulmuştu. Bursa - AA

Çin Kültür Merkezi’nin, başlangıç olarak, Bursa Uluslararası Tekstil, Ticaret ve Alışveriş Merkezi’ndeki (BUTTİM) üç büronun birleştirilmesiyle kurulduğunu belirten Çin Kültür Turizm Eğitim ve Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Yahya, 14 Temmuz’da çıkan “Kültür Yatırımlarını ve Girişimlerini Teşvik Kanunu”ndan yararlanarak, Çin sağlık ve güzellik merkezi, masaj salonları, Çince ve İngilizce kursları, müzik evi, spor merkezi Çin bahçeleri ve restoranı bulunan bir kompleks kurmayı planladıklarını kaydetti.

Yahya, Çinli turistlerin, dünya turizmini şekillendireceğini ifade ederek, 10 yıl içinde 110 milyon Çinli’nin dünyayı gezeceğini, Çin vatandaşlarının gitmelerine izin verilen 28 ülke arasında yer alan Türkiye’nin, turizm pastasından pay alması gerektiğini vurguladı.

Kompleksin aynısını “Türk Kültür Merkezi” olarak Çin’de yapmayı amaçladıklarını ifade eden Yahya, “Çin Kültür Merkezi’ni yüzde 50’si Türk yüzde 50’si ise Çin tarafına ait olarak kurduk. Ortak olacak Çinli işadamlarını, Çin Başkonsolosluğu’ndan gelecek listeden seçeceğiz. Çin’den korkmak yerine, ticari işbirliğini artırmamız gerekiyor” dedi.

Ankara’daki Japon Kültür Merkezi’nin örnek alınarak yapılandırıldığı belirtilen merkezin, Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal, Çin’in İstanbul Başkonsolosu Yu Hongyang ve Ticaret Konsolosu Zang Yunyan ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in katılımıyla 27 Eylül Pazartesi günü düzenlenecek törenle açılacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursada-cin-kultur-merkezi_18360.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • LÜTFEN ADRES VE TELEFON NUMARANIZI BİLDİRİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜRLER. ORHAN.TUS@TR.BOSCH.COM YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!