Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'da Nostaljik Tramvay Projesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nostaljik Tramvay Projesi kapsamında tarihi hanlar bölgesinden geçen caddenin trafiğe kapatılmasıyla ilgili olarak, ''İstiklal Caddesi trafiğe kapatılacağı zaman da aynı tepkiler oldu. Ancak kapatıldıktan kısa süre sonra bile bölge esnafı dahil kimse tekrar açılmasını istemedi'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Bursa'da Nostaljik Tramvay Projesi

STRONG>Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nostaljik Tramvay Projesi kapsamında tarihi hanlar bölgesinden geçen caddenin trafiğe kapatılmasıyla ilgili olarak, ''İstiklal Caddesi trafiğe kapatılacağı zaman da aynı tepkiler oldu. Ancak kapatıldıktan kısa süre sonra bile bölge esnafı dahil kimse tekrar açılmasını istemedi'' dedi.

Altepe, Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliğinin aylık çalışma toplantısında yaptığı konuşmada, tarihi çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde bugüne kadar yaptıkları ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Son günlerde kamuoyunda Cumhuriyet Caddesi'nin trafiğe kapatılmasıyla ilgili yaşanan tartışmalara değinen Altepe, şöyle konuştu:

''Biz caddenin girişlerine bina dikip, komple kapatmıyoruz. Cadde bizim, istediğimiz zaman açar, istediğimiz zaman kapatırız. Araç giriş saatlerini esnafla birlikte belirleriz. Siz 'Saat 11.00'e kadar açık kalsın' deyin, o saate kadar açalım. Bakalım hangi saatlerde esnaf daha çok iş yapıyor. Sonuçta biz geri dönüşü mümkün olmayan bir şey yapmıyoruz. Ancak şunu unutmayın İstiklal Caddesi trafiğe kapatılacağı zaman da aynı tepkiler oldu. Ancak kapatıldıktan kısa süre sonra bile bölge esnafı dahil kimse tekrar açılmasını istemedi. Şimdi orada oluk oluk insan akıyor. Bizim derdimiz Bursa. Bursa daha çok kazansın, Bursa'nın esnafı daha çok kazansın. Belediyenin o caddede bir işletmesi yok. Biz bölgenin daha fazla değer kazanmasını istiyoruz.''

Altepe, tarihi çarşıların Bursa'nın tam merkezinde olduğunu ve büyük alışveriş merkezine göre daha avantajlı bir konumda bulunduğunu vurgulayarak, ''Bursa'ya gelen turistler önce Ulucami'de inip çarşıya giriyor. Bu bölgenin daha canlı olması hem esnafa hem Bursa'ya kazandıracak. Bu nedenle bölgedeki tüm hanları, hamamları restore ediyoruz. Bu bölge insanların gezerken keyif alacakları bir yer olacak'' dedi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/bursada-nostaljik-tramvay-projesi_85716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!