Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'nın Barajları Su İhtiyacına Yetecek

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 2014 yılına kadar Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayacak kadar geniş bir baraj suyu kapasitesi bulunduğunu söyledi.

Zaman Gazetesib>BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 2014 yılına kadar Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayacak kadar geniş bir baraj suyu kapasitesi bulunduğunu söyledi.

Küresel ısınma sebebiyle 2007 yılında barajlardaki doluluk oranı riskli seviyeye düşen Bursa'da, kar ve yağmur yağışının istenen düzeyde olması sebebiyle 2008 yazında su sıkıntısının yaşanmayacağını kaydeden Çetinavcı, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu bilgiyi verdi: "Geçen yaz Bursa'da bir gün bile su kesintisi yapmadan zor günleri atlattık. Bu yıl için de gerekli tedbir ve çalışmaları yapıyoruz. Şu anda Doğancı ve Nilüfer barajlarında toplam 27 milyon metreküp su var. Ayrıca Uludağ'da bol miktarda kar rezervi var ve bu kar suları barajlara önemli miktarda etki yapacak. Nilüfer ve Doğancı barajları sayesinde normal yağışlar olduğu sürece 2014 yılına kadar su sıkıntı yaşanmayacak. Geçen yıl açtığımız yer altı su kuyularının yüzde 70'ini şu anda devre dışı bıraktık. İhtiyaç olursa kullanacağız. Bursa'nın bazı köylerinde kaynak suları var ve biz gerekli analizleri yaptıracağız. Boş yere kaynakları israf etmemeliyiz. Bursa'da toplam 7 arıtma tesisi bulunuyor. Bu tesisler doğu, batı ve Hamitler olmak üzere üç ayrı bölgede toplandı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-barajlari-su-ihtiyacina-yetecek_60516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!