Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa’nın Trafiğini Yüzde 35 Rahatlatacak Proje Hazırlanıyor

Stadyum Kavşağı’nda “Kentiçi Ulaşım ve Trafik Planlaması, Etüt ile Uygulama Projeleri” hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, “Hızlı feribot ve teleferik projelerinde de yıl sonuna kadar temel atacağız.” dedi.

Zamantadyum Kavşağı’nda “Kentiçi Ulaşım ve Trafik Planlaması, Etüt ile Uygulama Projeleri” hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, “Hızlı feribot ve teleferik projelerinde de yıl sonuna kadar temel atacağız.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, şehir trafiğini yüzde 35 oranında rahatlatacak “kentiçi ulaşım ve trafik planlaması, etüt ile uygulama projeleri”nin hazırlığına başladıklarını açıkladı. Önceki gün Stadyum Kavşağı’nda gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarına bilgi veren Başkan Şahin, “Yollarda oluşan uzun araç kuyruklarının ve trafik ışıklarında meydana gelen yığılmaların mümkün olduğunca ortadan kaldırılması sağlanacak.” dedi. Uygulamalara temel olacak trafik mühendisliği projelerinin hazırlanması ile çalışmaların yedi ayda tamamlanacağını söyleyen Başkan Şahin, çalışmalar sonunda kentiçi trafiğinde yüzde 35 oranında rahatlama sağlanacağını belirtti. Proje kapsamında Bursa’da 160 adet hemzemin kavşak, 107 adet sinyalize kavşak, yaya geçitleri ve trafik levhaları ile yol çizgilerinin planlaması gibi önemli konuların gözden geçirileceğini belirten Şahin, hızlı feribot ve teleferik projeleri hakkında da açıklamalar yaptı. Şahin “Hızlı feribot ve teleferik projelerinde yıl sonuna kadar temel atacağız.” dedi. İstanbul-Bursa arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek hızlı feribot seferi için Ulaştırma Bakanlığı’ndan ÇED Raporu’nun onayını beklediklerini söyleyen Şahin, teleferik projesinde de sona yaklaşıldığını kaydederek, “Her iki proje için de gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız Bursa’nın öncelikli sorunu olan ulaşım sorunlarını çözerek Bursa’ya sınıf atlatmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu arada ‘kentiçi ulaşım ve trafik planlaması, etüt ile uygulama projeleri’ni yürütecek olan Palye AŞ sahibi ve İnşaat Yüksek Mühendisi Edip Demir, kent içerisinde dolaşım şemasını çıkaracaklarını belirtti. Demir, kent içinde ne kadar araç hareket ediyor, hangi aşamada ve hangi zaman diliminde nereden gelip nereye gittiği konusunda da bir raporun hazırlanacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-trafigini-yuzde-35-rahatlatacak-proje-hazirlaniyor_28133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!