Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bursa'nın Ulaşım Anayasası Hazırlanıyor

Kentin ulaşımında yaşayan mevcut aksaklıkların giderilmesi, orta ve uzun vadede alınacak önlemlerin belirlenmesi ve 2030 yılı projeksiyonunda ulaşım yatırımlarının planlanması amacıyla hazırlanacak Bursa'nın ulaşım anayasasını oluşturacak planın sözleşmesi Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Alman Dr. Brenner firması arasında imzalandı.

Zaman Gazetesi
Bursa'nın Ulaşım Anayasası Hazırlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin 'Ulaşım Ana Planı'nı hayata geçirmek için çalışma başlattı. Kentin ulaşımında yaşayan mevcut aksaklıkların giderilmesi, orta ve uzun vadede alınacak önlemlerin belirlenmesi ve 2030 yılı projeksiyonunda ulaşım yatırımlarının planlanması amacıyla hazırlanacak Bursa'nın ulaşım anayasasını oluşturacak planın sözleşmesi Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Alman Dr. Brenner firması arasında imzalandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaşım Ana Planı'nın hazırlanması için açılan ihaleyi kazanan Alman Dr. Brenner firması sahibi ve Genel Müdürü Dr. Manfred Brenner, teknik ekibiyle birlikte Başkan Altepe'yi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın'ın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Altepe, kent merkezi nüfusu 2 milyonu bulan Bursa'da ulaşım planlaması yapılmasının zorunlu hale geldiğini söyledi. Altepe, kent merkezinde konut ve işyerleri kapasitesinin dolması nedeniyle yeni merkezler oluşturularak nüfusun merkez dışına kaydırılmaya çalışıldığını dile getirdi.

Ulaşım Ana Planı'nın 3 aşamadan oluştuğunu dile getiren Başkan Altepe, mevcut ulaşım sistemindeki aksaklık ve yetersizliklerin giderilmesi için 2010-2014 arasını kapsayan kısa dönemde uygulanabilecek ulaşım planlaması, trafik mühendisliği ve trafik yönetimi acil eylemlerini içeren düzenlemelerin yer aldığı ulaşım ve trafik iyileştirme etüt ve projelerinin hazırlanacağını vurguladı. Planlamanın ikinci aşamasında ise 2015-2030 yıllarını kapsayan orta ve uzun dönemde nazım imar planı çerçevesinde ortaya konulan kentsel gelişmenin gerektireceği ulaşım altyapı, işletme sistemleri ile yasal ve örgütsel düzenlemeleri belirleyerek, Bursa Ulaşım Ana Planı'nın uygulanması için gerekli etüt ve projeler hazırlanacak.

ETİKETLER: ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-ulasim-anayasasi-hazirlaniyor_82298.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!