Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'nın Vizyonu Atatürk Caddesi ile Yenileniyor

Bursa'nın tarihî, kültürel ve turizm açısından en önemli akslarından biri olan Atatürk Caddesi'ndeki PTT binasının dış cephesi görüntü kirliliğine sebep olacak materyallerden arındırılarak, kent estetiğiyle bütünlüğü sağlanacak. Ayrıca binada tadilat gerektiren noktalar da elden geçirilecek. Atatürk Caddesi'ndeki cephe sağlıklaştırma

Zaman Gazetesi
Bursa'nın Vizyonu Atatürk Caddesi ile Yenileniyor

Bursa'nın tarihî, kültürel ve turizm açısından en önemli akslarından biri olan Atatürk Caddesi'ndeki PTT binasının dış cephesi görüntü kirliliğine sebep olacak materyallerden arındırılarak, kent estetiğiyle bütünlüğü sağlanacak. Ayrıca binada tadilat gerektiren noktalar da elden geçirilecek. Atatürk Caddesi'ndeki cephe sağlıklaştırma çalışmalarının temmuz ayına kadar caddedeki tüm binalarda tamamlanması planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projenin kente değer katacağını belirterek, şöyle konuştu: "Bir kentin yolları, caddeleri şehrin medeniyetinin simgeleridir. Daha yaşanılabilir bir Bursa hedefine paralel olarak görüntü kirliliğinin önüne geçecek çalışmalarla, kentin prestiji olan caddelerdeki binaların dış cephelerini temizleyerek modern bir görünüm kazandırmayı amaçlıyoruz. 'Cephe Sağlıklaştırma Projesi'ne Büyükşehir Belediyesi olarak kentin en önemli tarihi aksını çevreleyen Atatürk Caddesi'yle başladık. Çalışmalarla farklı dönemlerde farklı malzeme ve üslupla inşa edilen yapılarda uyumlu bir bütünlük sağlamayı hedefliyoruz. Bu proje Atatürk Caddesi ile sınırlı kalmayacak. Atatürk Caddesi'nden alacağımız sonuç doğrultusunda, Altıparmak Caddesi gibi kentin diğer önemli arterlerine de uygulanacak."

Atatürk Caddesi'nde binaların dış cephe temizlik ve düzenlemelerinin yanı sıra PTT'den başlayarak Buluş İş Hanı'na kadar olan bölümde bir yürüyüş aksı oluşturulacak. Binaların alt katlarına yapılacak cam saçaklarla kent dokusuna modern bir görünüm kazandırılırken, yürüyüş aksını kullanacaklar için de yağışlı havalarda korunak olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-vizyonu-ataturk-caddesi-ile-yenileniyor_77343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!