Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'BursaRay B'de Test Sürüşü Başlıyor

Haşimişcan Caddesi'nden başlayan ve toplam 4 bin 800 metre uzunluğundaki hattın 1 kilometresi tünel, 450 metresi ise viyadükten oluşan BursaRay B etabı, enerji verilmesinin ardından test sürüşüne başlayacak.

Zaman Gazetesi
'BursaRay B'de Test Sürüşü Başlıyor

ursa Büyükşehir Belediyesi'nin, en önemli toplu ulaşım yatırımlarından olan ve hafif raylı sistemi kentin doğusuna ulaştıracak BursaRay B etabına, bugünden itibaren elektrik verileceğinden, bu bölgedeki vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Haşimişcan Caddesi'nden başlayan ve toplam 4 bin 800 metre uzunluğundaki hattın 1 kilometresi tünel, 450 metresi ise viyadükten oluşan BursaRay B etabı, enerji verilmesinin ardından test sürüşüne başlayacak.

Sistemin enerji hatları ile ilgili denemeleri şubat ayına kadar sürecek. B etabı ile ilgili son rötuşlar sürerken, raylara oturtulacak bir vagon, yeni kurulan enerji sistemini, yaklaşık 2,5 ay boyunca, hat üzerinde yapacağı turlar ile test edecek. BursaRay B etabının yolculu deneme seferlerine ise 2008 yılının mart ayında başlanması hedefleniyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, BursaRay B etabı sayesinde Yıldırımlıların da çağdaş ulaşımla buluşacağını kaydetti. 41 ayda yapılan 10 kavşakla, Doğu Yakın Çevre Yolu, Ata Bulvarı ve hizmete açılan daha birçok alternatif güzergâhla Bursa trafiğinin nefes aldığını; ancak ulaşıma daha yapacakları yatırımlar olduğunu vurgulayan Başkan Şahin şöyle dedi:

"BursaRay B etabı da kentteki toplu ulaşımı bir kat daha modernize edecek önemli bir yatırım. Çok zorlu bir bölgede inşa edildiğinden dolayı Şehreküstü'nden Gökdere'ye kadarki o bölgede işçilerimiz adeta iğne ile kuyu kazdılar. 450 metre uzunluğundaki Gökdere Viyadüğü de mimari bir şaheser. Elektrik hatlarındaki işçiliklerin devam ettiği hatta enerji verilmeye başlanacak. Zaman zaman test sürüşleri yapılacak. Şubat ayına kadar sürecek testlerde hattaki eksiklikler tespit edilecek. Şubat ayında itibaren ise güzergâhta deneme seferleri yapılacak. B etabı tamamlandığında beklediğimiz sabra değecek. Hemşehrilerimizin yaşamaktan keyif duyacakları bir Bursa imar etmek için çalışıyoruz. Hedefimiz Bursa'da yaşamı kolaylaştırmak."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bursaray-bde-test-surusu-basliyor_58061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!