Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BursaRay'ın B Etabı 23 Nisan'da Hizmette

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, BursaRay'ı kentin doğusu ile buluşturacak olan b etabının 23 Nisan'da sisteme entegre edileceğinin müjdesini verirken, aynı tarihlerde üniversite etabının da ihalesini neticelendirmeyi planladıklarını söyledi.

Yeni Şafak Gazetesi
BursaRay'ın B Etabı 23 Nisan'da Hizmette

ursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, BursaRay'ı kentin doğusu ile buluşturacak olan b etabının 23 Nisan'da sisteme entegre edileceğinin müjdesini verirken, aynı tarihlerde üniversite etabının da ihalesini neticelendirmeyi planladıklarını söyledi.

Line TV'de Hasan Akbaş'ın sunduğu "Neler oluyor?" programına konuk olan Başkan Şahin, "4 yıldır ertelemedik, vazgeçmedik. Kararlı bir şekilde, söz verdiğimiz gibi Bursa, sadece mazisiyle değil, bugünü ve geleceğiyle de övünülecek bir şehir haline geliyor, marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.

Şahin, BursaRay B etabının 23 Nisan Çarşamba günü sisteme entegre edileceğini, hedeflerinin aynı tarihlerde sistemin üniversite etabının da ihalesini neticelendirmek olduğunu belirtti. Şahin, bir soru üzerine, BursaRay'ın B ve C etabından sonra terminale uzatılacak bölüm ile 1050 konutlardaki durağın BESAŞ'a kadar uzatılmasını programlarına alacaklarını anlattı.

"4 yılda 10 kavşak yaptık"

4 yıllık süre içinde kimsenin hayal bile edemeyeceği projelerin birçoğunun bittiğini, az bir bölümünün ise devam ettiğini ve temel atma safhasında olduğunu ifade eden Şahin, "10 ayda 4 kavşağın yapıldığı Bursa'ya 4 yılda 10 kavşak kazandırdık. Üstelik daha önce yapılan 2 kavşağında eksikliklerini tamamladık. Kent Hali'nin şehir dışına çıkartılması, Santral Garaj'daki metruk binanın kalkması, hızlı feribot seferleri, Nilüfer Vadisi'nin yaşam merkezi olması gibi bir çok konu Bursa'da yıllardır konuşuluyordu. Ama biz konuşmadık. Yapacağız dedik ve bugünde yaptık. Bir insan hayatta üç önemli noktaya dikkat etmeli. İyi düşünmek, iyi söylemek ve iyi yapmak. İyi düşünürseniz iyi söylersiniz. İyi söylerseniz, iyi işler yaparsınız. Bizde samimi bir şekilde verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. " diye konuştu.

"Özel sektör mantığı ile çalışıyoruz"

Belediyeyi özel sektör mantığı ile yönettiklerini belirterek, bunu rakamlarla açıklayan Şahin, kendilerinden önceki dönemde Belediye Otobüs İşletmesi'nin yıllık 10 milyon YTL zarar ettiğini, bu dönemde bu zararı kapattıklarını vurgulayarak, "Yine bizden önce Burulaş, Büyükşehir Belediyesi'ne yıllık 3 milyon YTL kaynak aktarıyordu, bu rakam bizim dönemimizde 23 milyon YTL'ye çıktı. 20 yıllık otobüsleri değiştirdik, 2 yılda çalışarak borçlarını ödeyecekler. Üstelik eski otobüslere yapılan milyonlarca liralık tamir masraflarından da kurtulduk. Kent Meydanı ve Çarşı Projesi'ni yap-işlet-devret sistemiyle yapıyoruz. Yıllık 1.5 milyon YTL belediye kazanç sağladık. Sözleşme bittiğinde Kent Meydanı ve Çarşı, Büyükşehir Belediyesi'nin malı olacak. Bursa'yı kongre kenti yapacak Merinos Projesi'nin yerini Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katkısıyla ücretsiz aldık. Hızlı feribot seferlerini sadece iskele yaparak gerçekleştirdik. Bütün bunlar ve fazlası 4 yıl içinde gerçekleştiğini de unutmamak lazım" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursarayin-b-etabi-23-nisanda-hizmette_59758.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!