Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Butik Tarzda En Büyük Konut Projesi UPHILL Court Hayata Geçiyor

Butik Tarzda En Büyük Konut Projesi UPHILL Court Hayata Geçiyor

yapi.com.tr
Butik Tarzda En Büyük Konut Projesi UPHILL Court Hayata Geçiyor

br/> Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı, TOKİ - Emlak GYO güvencesi ile hayata geçirilecek olan UPHILL Court projesinin basın tanıtımı yapıldı. Projenin, İstanbul’un Avrupa yakası dahil tüm alışveriş, iş ve eğlence merkezlerine çok kısa sürede bağlantı sağlayan konumuyla vazgeçilmez bir yaşam merkezi olması ve Anadolu yakasının yeni cazibe merkezi haline gelmesi planlanıyor.

Üç tarafı park alanı ile çevrili, yeşillikler içerisinde, şehir merkezinde projelendirilen ve Türkiye’de butik tarzda uygulanan ilk çok katlı konut projesi olacak olan UPHILL Court, 100.000 m2 alanda 17 blok, 2 tower, 60 m2 ‘den 400 m2 ‘ye 1744 daire, 5.000 m2 alışveriş merkezi, misafir otoparklarını da içeren 90.000 m2 tamamı kapalı otopark alanı, 75.000 m2 yeşil alan ve sosyal tesislerden oluşuyor.

Proje hedef kitlenin yaşam tarzları ve aile büyüklüklerine göre tasarlanmış. İçerisinde üst düzey markaların, VIP sinemaların ve restoranların yer alacağı UPHILL Mall isimli bir alışveriş merkezi de olan projede açık rekreasyon alanları, spor kulübü ve SPA hizmetleri ile spor, sanat ve konfor buluşuyor.

UPHILL Court’ta tüm otoparklar yer altında olacağından dolayı, yerleşim alanında hiçbir araç olmayacak. Projede kapalı otoparkta 1+1, 2+1 dairelere birer, 3+1 ve 4+1 dairelere ikişer, 5+1 ve 6+1 dairelere üçer araçlık yer ayrılıyor. Toplam daire sayısının yüzde 20’si kadar araçlık bir misafir otoparkı oluşturulacak.

UPHILL Court projesinin mimari seçiminde yaşamın daha ferah şartlarda olması sağlanırken projede, yüksek tavanlı, daha ferah hacimli yerleşim birimleri esas tutularak daire içlerinde net 2,73m yükseklik baz alınıyor.

UPHILL Court’ta yaşayanlar, biri kapalı olmak üzere toplam 7 havuz ’dan yararlanabilecek. Ortak alanlarda ise tenis kortları, basketbol sahası, golf vuruş alanı, mini golf alanı, yürüyüş parkuru, çocuk oyun parkları, yüzme havuzları ve jakuzi alanları bulunuyor.

Ayrıca limuzin servisinden özel helikopter pistine, bitki ve evcil hayvanların güvenle bırakabileceği Natura ve Animal Park’tan çocukların bırakabileceği UPHILL Kids’e, teknik yardım servisine, hobilerin gerçekleştirebileceği özel mekanlardan (müzik, dans, kütüphane) sportif ve sosyal aktivitelere kadar daire sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak hizmetler UPHILL Service kopnseptiyle öngörülmüş.

UPHILL Court’ta yer alacak güvenlik sisteminin en önemli parçasını ‘akıllı çip’ler oluşturacak. Daire sahibinin daima üzerinde taşıdığı şahsi bir eşyanın içine takılacak olan çiple daire sahibini sitenin her alanında tanınmasını ve hizmetlerden yararlanabilmesini sağlayacak.

Daireler, rahatça kullanabilecek şekilde duman, gaz, cam kırılması, yangına karşı otomasyona sahip olacak.

31 katlı ve Tepe noktadan birbirine bağlı iki adet residence ile UPHILL Court, modernize edilmiş neo-klasik çizgilerin çağdaş yerleşim alanlarına yansıyan mimarisi ile 5 yıldızlı otel konforuna sahip 1+1, 2+1 , 3+1 ve tamamen eşyaları döşenmiş dairelerden oluşuyor. Her türlü laundry, catering, restoran, kitap evi, birçok markanın courneri olan çarşı, limuzin servis, taksi servis, berber, kuaför, lostra salonu, gazeteci, eczane, sağlık evi, bar, cafe, Türk hamamı, sauna, Fin hamamı vs servisler bulunan Residence’dan site malikleri de faydalanabilecek.

Binaların ısı izolasyonunu maksimum seviyelere çıkartmak için kullanılacak yeni cephe giydirme sisteminin yanında, pencerelerde güneş kontrollü camlar öngörülüyor.

Beklenen Marmara depreminden UPHILL Court’luların hiç bir şekilde etkilenmemesi için ise güvenli bir yapı sistemi olantünel kalıp sistemi seçildi.

TEM otoyolu ile irtibatlı projelendirilen UPHILL Court, İstanbul’un üç büyük ana merkezine 5 dakikalık mesafede olacak.

Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı Ortak Girişimi’nin toplam 65 yıllık deneyimlerinin birikimi sonucunda ortaya çıkan UPHILL Court projesinin konsepti Yüksek Mimar Öğretim Görevlisi Cihangir Tutluoğlu tarafından gerçekleştirildi. VARYAP VARLIBAŞLAR Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaşlar’ın açıklamasına göre yeni Paris’in Le Defence’indan esinlenerek tasarlanan bu projenin gelişmesinde Mimar Necla Aydoğan ve tüm Ortak Girişim yönetici ve çalışanlarının katkısının yanı sıra konseptin bu şekilde gelişmesinde arazi yapısı ve konumu büyük rol oynadı. Statik projeler, Prof. Gülay Altay yönetimindeki Boğaziçi Üniversitesi danışmanlığında oluşturuldu.

Konutların ilk bölümünün 2007 Eylül’ünde teslim edilmesi planlanıyor. Projenin bitiş tarihi ise Nisan 2008.

http://www.yapi.com.tr/haberler/butik-tarzda-en-buyuk-konut-projesi-uphill-court-hayata-geciyor_31839.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!