Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Daikin’den Sakura Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BUÜ Bünyesinde Kurulacak Teknopark Çalışmaları Hızlandı

Bursa’da Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) konusunda çalışmalar sıklaştırıldı. Bu

Ticaretb>Bursa’da Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) konusunda çalışmalar sıklaştırıldı.

Bursa’da kurulacak bir TEKNOPARK, Bursa ve Türkiye ekonomisi için, bir dönüm noktası olacağı belirtildi.

Bursa’da Uludağ Üniversitesi’nin 500 dönümlük arazisi üzerinde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin avantajları, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda ele alındı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’yla Uludağ Üniversitesi’nin örnek işbirliği göstererek TEKNOPARK konusunda attıkları adımların sıklaştırılması, bölgenin oluşumu için de umut olduğu belirtildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Türkiye’nin bugüne kadar Teknoloji satın almak zorunda kaldığını işaretleyerek, üniversitelerin bir takım teknoloji ürettiğini, ancak bunların bazı nedenlerden dolayı sanayicilere intikal etmediğini söyledi.

Kurulması planlanan TEKNOPARK’ın bu buluşmayı sağlayacağını belirten Yılmaz, “Bu konuda deneyimlerimizi Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurmakta da kullanabiliriz. Üniversiteyle birlikte bölgeyi hayata geçirip netice almak istiyoruz” dedi.

Uludağ Üniversitesi’nin kendilerine bu konuda kucak açtığını dile getiren Yılmaz, küçük, orta ve büyük ölçekli firmaları, bu organizasyonda görmek istediklerini işaretledi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Bursa ve Türkiye için bir dönüm noktası olacağını vurguladı.

Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Merkezi (ÜSİGEM) Genel Müdürü Prof. Dr. Ender Kurfalı da BTSO’ya, Üniversitenin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin üniversite bünyesinde 500 dönümlük arazi üzerinde kurulması konusunda anlaşma imzaladıklarını hatırlattı. Artık bölgenin en kısa sürede kurularak, çalıştırılmaya başlanması gerektiğini belirtti. Kurfalı, “Amacımız Araştırma ve Geliştirmedir. Türkiye’nin en iyi teknolojik bölgesini burada oluşturabiliriz” dedi.

Toplantıda, Teknoloji Geliştirme Yasası’nın çok iyi değerlendirilmesi gerektiği hatırlatılarak, yasanın bilgi üreten üniversitelerle ürün ve hizmet üreten sanayicileri biraraya getireceği ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buu-bunyesinde-kurulacak-teknopark-calismalari-hizlandi_4392.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!