Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Büyükada'daki O Rezidans Yıkılıyor!

İnanlar İnşaat tarafından Büyükada'da eski Lido otelin yerine inşa edilen Terrace Lido adlı rezidansın yıkımına başlandı. Adalar Belediyesi Başkanı Atilla Aytaç yıkım ile ilgili, 'Rezidans planlara aykırı yapıldı. Mahkemenin verdiği kararları uyguluyoruz. Yıkıma devam edeceğiz' dedi.

yapi.com.tr
Büyükada'daki O Rezidans Yıkılıyor!

Radikal'den İdris Emen'in haberine göre, 2011 yılında Adalar Belediyesi’nin verdiği ruhsatla Büyükada’da eski Lido otelin yerine Terrace Lido rezidansı yapımına başlandı. Rezidansın imar planlarına aykırı yapıldığını savunan Büyükada halkı, rezidans için verilen ruhsatın iptal edilmesi istemiyle 2011 yılında İstanbul 4. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Rezidans yapılan arsanın turizm imarlı olduğunu ve turizm imarlı arsaya konut yapılamayacağına belirten mahkeme 2011 yılında Terrace Lido rezidansın ruhsatını iptal etti. Ruhsatın iptal edilmesi üzerine Adalar Belediyesi de Terrace Lido rezidansı için yıkım kararı aldı. Bunun üzerine Adalar Belediyesi’ne bağlı ekipler bu gün Terrace Lido Otel’in yıkımına başladı.

‘Mahkemenin kararını uyguluyoruz’

Terrace Lido Otel’inin ruhsatsız olduğunu ve otel hakkında verilen mahkeme kararlarını uyguladıklarını söyleyen Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç konuyla ilgili şu şekilde konuştu: ‘’otelle ilgili yasal süreci başlattık. Bu konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yazıştık. Otel nüfus ve eşyadan arındırıldıktan sonra otelin yıkımı devam edilecektir.’’

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukadadaki-o-rezidans-yikiliyor_126103.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!