Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükçekmece Gölü'ndeki Garip Görüntülerin Sırrı Çözüldü

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), "Büyükçekmece Gölü’nde kirliliğe yol açtığı" iddia edilen nesnelerin yaklaşık 15 gün önce ortaya çıkan ve göl içerisinde yaşayan su altı bitkileri olduğunu bildirdi. Son birkaç yıldır yağış rejimi sebebiyle içme suyu kaynaklarındaki suların azlığının kamuoyunun ilgisini su kaynaklarına yönelttiği

Milliyet Gazetesi
Büyükçekmece Gölü'ndeki Garip Görüntülerin Sırrı Çözüldü

stanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), "Büyükçekmece Gölü’nde kirliliğe yol açtığı" iddia edilen nesnelerin yaklaşık 15 gün önce ortaya çıkan ve göl içerisinde yaşayan su altı bitkileri olduğunu bildirdi. İSKİ’den yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede yayımlanan haberde, "İstanbul’un içme suyu kaynaklarından biri olan Büyükçekmece Gölü üzerinde ne olduğu ve nasıl oluştuğu anlaşılamayan esrarengiz nesneler bulunduğu ve bu nesnelerin barajı kirlettiği"nin ifade edildiği hatırlatıldı.

Son birkaç yıldır yağış rejimi sebebiyle içme suyu kaynaklarındaki suların azlığının kamuoyunun ilgisini su kaynaklarına yönelttiği belirtilen açıklamada, rutin olarak gerçekleşen olayların dahi sıra dışı algılanmaya başladığı kaydedildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Büyükçekmece Gölü’nde yaklaşık 15 gün önce ortaya çıkan bu görüntüler, göl içerisinde yaşayan su altı bitkileridir. Geçtiğimiz yıl göl seviyesinin iyice düşmesi sebebiyle göl tabanı daha fazla güneş ışınına maruz kalmış, su altında yaşayan bu bitkilerin daha fazla büyümesine neden olmuştur. 2008 yılında da su seviyesinin düşmesiyle bu bitkiler su yüzeyine çıkmıştır."

Açıklamada, "Gerek ham suda gerekse arıtma işleminin ardından yapılan analizler sonucunda, suyun kalitesine etki edecek herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukcekmece-golundeki-garip-goruntulerin-sirri-cozuldu_63039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!