Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Büyükçekmece'de Yerinde Dönüşüm Yıkımı

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde depremde yıkılma riski taşıyan eski binaların yıkımı başladı. Yerinde dönüşüm kapsamında yıkılan binalar havadan görüntülendi.

yapi.com.tr
Büyükçekmece'de Yerinde Dönüşüm Yıkımı

Büyükçekmece'de depremde yıkılma riski taşıyan eski binalar, Büyükçekmece Belediyesi desteği ile yerinde dönüşüm yapılarak yenileniyor.

Gerçek Gündem Gazetesi'nde yer alan habere göre, yerinde dönüşüm yapılacak binaların yıkımını izleyen konut sahipleri, kentsel dönüşümde kendilerine destek veren Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkürlerini iletti.

Büyükçekmece Belediyesi, yıllar geçtikçe yıpranan ve zarar gören binaların yıkımları ve yeninden inşaları için verdiği desteği sürdürüyor. Yapılan çalışmalarda belediye ekipleri, Atatürk Mahallesi'nde bulunan çok bloklu Sümbül sitesinin yıkımını tamamladı. Yıkım süreci Başkan Hasan Akgün tarafından da takip edildi.

''5 katlı binalar yapılacak''
İlçede kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Her gün büyük bir depremin geleceğinin haberini alıyoruz. Daha 2 gün önce 4.8 ve 5 şiddetinin üstüne çıkan depremler oldu. Marmara Denizi etrafından vuku bulan depremler bizi son derece ürkütüyor. Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm hiç durmadı. Bugün 40 daire yıkıyoruz. Daha önce deniz kumundan yapılmış ama bugüne kadar ayakta kalmış. Büyük depremde hasar alacağını düşündüğümüz binaları sahipleri ile beraber yerinde dönüşüm yaparak yıkmaya ve yeni apartmanları yapmaya devam ediyoruz. Biz Büyükçekmece'de 35 yıldır dikey yapılaşmayı ret eden bir zihniyetiniz. Yapay yapılaşma olmasına rağmen depremden endişe duyuyoruz. Bu nedenle eski binaları yıkıp yerine yine 4 katlı binalarımızı 5 katlı binalarımızı yapmaya devam ediyoruz. İstanbul'un en önemli sorunu depremdir, trafiktir. Deprem olgusunu hiç kimsenin aklından çıkarmaması lazım. Bir can her şeye değerdir. 1 can kaybına bile tahammülümüz yok. Daha önce yaşadık bu depremleri. Enkazların altından cesetler çıkardık. Vatandaşlarımızın burnu bile kanamasını istemiyoruz. Büyükçekmece’de eski binaları yıkmaya devam. Hiç kimseyi mağdur etmeden. Hem şehir estetiğini geliştiriyoruz. Tamamı ile beyaz çatılarda yeşil ya da mavi. Büyükçekmece de şehircilik adına çok güzel şeyler oluyor. Takip etmelerini isterim herkesin” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukcekmecede-yerinde-donusum-yikimi_169919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!