Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Büyükkaya Tepesi Üzerinde Tartışmalı Otel İnşaatı

Ordu’nun Kestane Köyü’nde eski Belediye Başkanları tarafından verilen izinle köydeki Büyükkaya Tepesi üzerine yapılan otelin inşaatı sürüyor.

yapi.com.tr
Büyükkaya Tepesi Üzerinde Tartışmalı Otel İnşaatı

Ordu’nun Gülyalı ilçesi Kestane Köyü'nde eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile eski Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen tarafından verilen izinle köydeki Büyükkaya Tepesi üzerine yapılan otelin inşaatı sürüyor.

2012 yılında temeli atılan otel projesi için önce Kestane Köyü'ndeki tepenin bulunduğu alan, ticari alan olarak değiştirildi. Yıllardır devam eden, zaman zaman ekonomik ve yasal nedenlerde duran otel inşaatı, sonra da sahibinin “imar barışı”ndan yararlanmasıyla devam etti. Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre; Arap turistleri yöreye çekmek için başlatıldığı kaydedilen otel projesi ilçede yıllardır tartışılıyor.

Çevreciler, doğanın betonlaştırılarak katledileceği gerekçesiyle projeye karşı çıkarken ilçe halkının, bir kesimi de yöre turizmine katkıda bulanacağı gerekçesiyle projeye destek veriyor.

 

 

Yetkiyi Bakanlık Verdi
Tartışmaları değerlendiren Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe; “Benden önceki dönemde başlamış ve bitmek üzere olan bir inşaatla ilgili benim konuşma yapmam doğru olmaz. Sanki imar ruhsatını ben vermişim gibi bir hava yaratmak istiyorlar. Bunlar maksatlı olarak çıkarılıyor” görüşünü dile getirdi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukkaya-tepesi-uzerinde-tartismali-otel-insaati_181102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!