Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir, Hamitler’e Toplu Konut Yaptıracak

Bursa’ya 6 bin konut kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, projenin ilk ayağı için yer olarak Hamitler’i belirledi.

Zamanursa’ya 6 bin konut kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, projenin ilk ayağı için yer olarak Hamitler’i belirledi.

Merkeze bağlı Osmangazi sınırları içerisindeki Hamitler’de bulunan 70 bin metrekarelik arazi Valilik oluruyla mera vasfından çıkarıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Milli Emlak Müdürlüğü’ne arazinin değerinin yüzde 50’sini yatırarak sahip olacak. Bu alana ilk etapta 2 bin konut yapmayı planlayan Büyükşehir Belediye Başkanlığı, diğer konutlar için de yer arayışını sürdürüyor. Konutları yapmak için finans kuruluşlarıyla temasa geçen Büyükşehir Belediyesi olumlu cevap gelmesi durumunda konutları tek başına yapacak. Aksi takdirde ise konutlar Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yapılacak. Öte yandan Hamitler’in kuzeyinde kalan arazinin imar planları da önceki gün yapılan Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda kabul edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-hamitlere-toplu-konut-yaptiracak_28634.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!