Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir'in Bir Projesi Var

Sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı çerçevesinde geliştirilen sistem ile tüm İstanbulluların İstanbul’un yönetimine katılması ve geliştirilen projelerle İstanbul’un sorunlarına çözüm getirilmesi amaçlanıyor.

yapi.com.tr
Büyükşehir'in Bir Projesi Var

b>İstanbul’un problemlerinin çözümü, sosyal kültürel hayatın geliştirilmesi, hemşehrilerin hayat standartlarının iyileştirilmesi, katılımcı belediyecilik anlayışı çerçevesinde İBB çalışanlarının, İstanbul’da ikamet eden gerçek kişilerin, faaliyette bulunan tüzel kişilerin, orta öğretim kurumları veya öğrencilerinin ve sivil toplum örgütlerinin İstanbul’un yönetimine katılımını sağlamak, bu yönde projeler üretilmesini teşvik etmek, çalışanların performansını artırarak, üretebilirlik özelliklerini ortaya çıkarmak ve kendi işlerinde profesyonel bir ekip anlayışının oluşumunu desteklemek ve ödüllendirmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından "1 Projem Var" sistemi uygulamaya sokuluyor.

Belediyenin hizmet verdiği her alanda projenin sunulabileceği sistemde değerlendirmeyi, İBB bürokratları, meclis üyeleri, sivil toplum temsilcileri ve üniversiteden akademik kariyere sahip alanında uzman hocalar yapacaklar. Değerlendirmeler, her üç ayda bir yapılacak ve kamuoyuna da duyurulacak.

Sistem çerçevesinde yılda en fazla 100 projeye, 5000 YTL’ye kadar ödül verilecek. Projelerin kullanım hakkı ise İBB’ye ait olacak. Sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı çerçevesinde geliştirilen sistem ile tüm İstanbulluların İstanbul’un yönetimine katılması ve geliştirilen projelerle İstanbul’un sorunlarına çözüm getirilmesi amaçlanıyor.

Proje sahipleri, projelerini http://application2.ibb.gov.tr/1projemvar/1projemvar adresinden dolduracakları formlarla ya da 1projemvar@ibb.gov.tr e-posta adresine başvuru formuyla beraber word dosyası olarak ekleyip gönderebilecekler. Projesini şahsen getirmek isteyen İstanbullular ise, Eğitim Müdürlüğü 1 Projem Var Sekreteryasına bizzat teslim edebilecekler.

İletişim Bilgileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Müdürlüğü, Kat 1 No: 113 Saraçhane-Fatih/İstanbul
T: (0212) 455 19 10 – 455 21 46
F:. (0212) 455 26 35

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehirin-bir-projesi-var_55511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!