Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çalık Strafor'dan Kadife Görünümlü 'Flokpier'

Çalık Strafor Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Çalık, tekstil sektöründeki bilgi ve birikimlerini straforla birleştirdiklerinde ortaya 'walldeco' olarak kullanılacak 'Flokpier' ürününün çıktığını söyledi. Türkiyede ve dünyada iç dekorasyonda kadife görünümlü straforun yapılmadığına değinen Şefik Çalık, “İlk hedefimiz yıllık 360 bin metrekare üretim”

yapi.com.tr
Çalık Strafor'dan Kadife Görünümlü 'Flokpier'

Çalık Strafor, yeni ürünü Flokpier’i görücüye çıkardı. Üç ayrı model ve yedi ayrı renkte seri üretime başlanan 'Flokpier' ürünler, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanısıra değişik dekorasyonlar için de kullanılabiliyor. Flokpier, çabuk monte edilme ve temizlenme, istenildiğinde kolay sökülme özellikleriyle de dikkat çekiyor. 

Ürünün tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalık Strafor Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Çalık, tekstil sektöründeki bilgi ve birikimlerini straforla birleştirdiklerinde ortaya 'walldeco' olarak kullanılacak 'Flokpier' ürününün çıktığını söyledi. Türkiyede ve dünyada iç dekorasyonda kadife görünümlü straforun yapılmadığına değinen Şefik Çalık, “Kadife Görünümlü ‘Flokpier’ ürünlerde seri imalata geçtik. Şu an için günlük 400 metrekare olan üretimimizi, yakın zamanda yıllık 360 bin metrekareye çıkarmayı planlıyoruz. Şu an için 3 ayrı modelde 7 ana renkte gerçekleştirdiğimiz üretimi, özel siparişlerde farklı model ve renklere de uyarlayabiliyoruz” dedi.

Maliyetler hakkında da bilgi aktaran Çalık, “Kadife görünümlü Flokpier'in metrekare fiyatı işçilik dahil 30 dolar. Isı yalıtımıyla birlikte ürün kendini bir yıl gibi kısa bir sürede amorti ediyor. Rutubetli alanlarda da rahatlıkla kullanılıyor. Yurtdışı tanıtım turumuzda ürünlere yoğun talep ile karşılaştık. Özellikle Katar’dan 20 konteyner ürün isteniyor. İç talepte de ürünü görüp sipariş veren çok” şeklinde konuştu.

Zincir marketler de talip

Ürünün pazarlama ayağında kendi bayilerinin yanı sıra farklı dağıtım kanallarını da kullanmayı planladıklarını belirten Çalık, zincir mağazalarla görüşmelerinin sürdüğünü, ancak henüz el sıkıştıkları bir mağaza zincirinin bulunmadığını söyledi.

7 ayrı bölgede üretim planlanıyor

Üretim yerinin İstanbul Bayrampaşa olduğuna dikkat çeken Çalık, “İstanbul üretimde tek bölgemiz olmayacak. Henüz proje aşamasında olmakla birlikte sınır dahil olmak üzere ilk etapta 7 ayrı bölgede küçük üretim tesisleri kuracağız. Bunun da nedeni nakliye masraflarını en aza indirmek. Çünkü bizim en büyük masraf kalemimiz nakliye” bilgisini verdi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/calik-strafordan-kadife-gorunumlu-flokpier_79066.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!