Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çam Ağacı için 35 Bin Lira Harcadılar

Kadıköy Göztepe'de inşaat alanı içinde kalan yaklaşık 100 yıllık çam ağacı 35 bin lira ek harcama yapılarak kesilmekten kurtarıldı.

Radikal Gazetesi
Çam Ağacı için 35 Bin Lira Harcadılar

Bir kamu bankasının inşaat alanı içinde bulunan çam ağacı çevresine kazıklar çakılıp beton ile çevrelendi. Daha sonra ağaç çelik halatlarla bağlandı. İnşaatı yapan şirketin genel formeni ve saha sorumlusu Mehmet Ali Karaoğlu çam ağacının inşaatın otopark bölümünde kaldığını belirtti.

Mehmet Ali Karaoğlu, "Ağacı kesmemek için projede değişiklik yapıldı. Ağacın inşaat çalışmalar sırasında devrilmemesi için çevresine 22 metre derinliğinde fore kazıklar çakıldıktan sonra iki bölümüne demirli beton kuşaklar yapıldı. Yine ağacın ayakta kalabilmesi için 3 ayrı bölgeden çelik halatlarla bağladık ve bu bağlantılar içinde ayrıca fore kazıklar çakarak ağacı kurtardık" dedi. Mehmet Ali Karaoğlu bütün bu yapılan işlemlerin maliyetinin 35 bin lirayı bulduğunu söyledi.

Firma tarafından gösterilen örnek davranış Atatürk’ün 1930 yılında Yalova Millet Çiftliğindeki yazlık köşkünü, yanı başındaki çınar ağacının kesilmemesi için 4 metre 80 santim kenara kaydırmasını akla getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cam-agaci-icin-35-bin-lira-harcadilar_88514.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!