Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çamlıca Kulesi Hızla Yükseliyor

Şehirde görüntü kirliliği oluşturan anten ve anten kulelerinin kaldırılıp tek bir noktada toplanması amacıyla hayata geçirilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesinin inşa çalışmaları hızla sürüyor. Toplamı 365, betonarme kısmı 220 metre yüksekliğinde olacak kulenin 100 metreye yakınının inşası tamamlandı.

yapı.com.tr
Çamlıca Kulesi Hızla Yükseliyor

Çamlıca'daki görüntü kirliliğini gidermesinin yanı  sıra yılda 4,5 milyon turist ağırlaması beklenen Küçük Çamlıca Radyo-TV Kulesinin  inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Kulenin yaklaşık 100 metresi tamamlanmış durumda.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ihalesi  gerçekleştirilen ve Sarıdağlar İnşaat tarafından yapımına başlanan Küçük Çamlıca  Radyo-TV Kulesi, şehirde görüntü kirliliği oluşturan anten ve anten kulelerinin  kaldırılıp tek bir noktada toplanması amacıyla hayata geçiriliyor.

Toplamda 170 milyon liraya mal olacak ve İstanbul Anadolu Yakasının  siluetine değer katacak kule 53 kattan oluşacak, betonarme kısmının uzunluğu ise  220 metre olacak.

Kule, üzerine konulacak 165 metre uzunluğundaki anten ile birlikte  toplamda 365 metre yüksekliğe sahip olacak. Kule sayesinde şehirde görüntü  kirliliği oluşturan anten ve anten kuleleri kaldırılacak.

Şehirdeki tüm antenler İstanbul'un sembolü haline gelecek bir kulede  tek noktada ortak olarak hizmet verecek.

Seyir terası ve restoranlar bulunacak

Kule sayesinde tek noktadan televizyon ve radyolara yayıncılık hizmeti  verilecek. 220 metre yükselikteki betonarme kısmın 180'inci ve 176'ncı  metrelerinde 2 restoran bulunacak. Restoranların ziyaretçileri İstanbul'u 180  metre yükseklikten, Çamlıca'dan seyredebilecek.

Restoran dışında İstanbul'un güzelliğini izlemek için 2 ayrı seyir  terası da kulede yer alacak. Seyir terasları 150 metre seviyesinde olacak.  Kulenin deniz seviyesinden yüksekliği de 583 metre olacak.

Özellikle yerli turistlerin vazgeçilmezi olan Çamlıca'ya restoran ve  seyir teraslarının bulunduğunu proje sayesinde yılda 4,5 milyon turist gelmesi  bekleniyor.

İnşaatına 1 Mart 2016'da başlanan kulenin yapımı tüm hızıyla sürüyor.  Kulenin yaklaşık 100 metresi tamamlanmış durumda.

Projenin 2017 yılının mayıs sonunda veya haziran ayı başında hizmete  girmesi bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/camlica-kulesi-hizla-yukseliyor_153619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!