Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çamlık’ta Zafer Halkın

Çevre ve Orman Bakanlığı'yla Ayvalık Belediyesi arasında yaklaşık 3 yıldır süren “Çamlık” gerginliği, yerel yönetim lehine sonuçlandı. Kamuoyunun baskısı sonucu alan, yerel yönetime yıllık 30 bin liralık bedelle iade edildi.

Cumhuriyet EGEÇevre ve Orman Bakanlığı'yla Ayvalık Belediyesi arasında yaklaşık 3 yıldır süren “Çamlık” gerginliği, yerel yönetim lehine sonuçlandı. Kamuoyunun baskısı sonucu alan, yerel yönetime yıllık 30 bin liralık bedelle iade edildi.

Ayvalıklıların 80 yıldır dinlenme ve piknik alanı olarak kullandığı Çamlık bölgesi, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılan bir yönetmelikle belediyeden alınmıştı. Bunun sonucunda da Ayvalık Belediyesi tarafından kiraya verilen Çamlık’taki işyerleri işletmecileri mağdur oldukları gerekçesiyle hukuk savaşı başlatmıştı.

Yargı süreci işlerken, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Edremit Orman İşletme Müdürlüğü'yle anlaşmaya vardıklarını ve bölgenin resmen Ayvalık Belediyesi'ne verildiğini bildirdi. Türközen, “Son birkaç yıldır kanayan yara haline dönüşen Çamlık’taki sorun belediyemizin yoğun girişimleri sonucunda çözümlenmiştir. Belediyemize tahsis edilen Çamlık'taki işletmelerin kiralanıp, kiralanmayacağı ya da belediyemiz tarafından işletilip, işletilmeyeceğiyle ilgili şu an için bir şey söylemek doğru değil. Ancak hukuki prosedürleri inceleyerek, sonrasında Çamlık alanını nasıl değerlendireceğimize karar vereceğiz’’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/camlikta-zafer-halkin_75280.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!