Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakkale Otogarı Nisan 2011'de Hizmete Girecek

Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. (BİOİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yalamanoğlu, Çanakkale'de yapacakları otogarın ticari amaçla değil, daha çok prestij amacıyla inşa edileceğini belirterek, "Çanakkale Belediye Meclisi'nden proje için onay çıktı. 2011'in Nisan ayında bu otogarı hizmete açacağız" dedi.

Zaman Gazetesi
Çanakkale Otogarı Nisan 2011'de Hizmete Girecek

Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. (BİOİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yalamanoğlu, Çanakkale'de yapacakları otogarın ticari amaçla değil, daha çok prestij amacıyla inşa edileceğini belirterek, "Çanakkale Belediye Meclisi'nden proje için onay çıktı. 2011'in Nisan ayında bu otogarı hizmete açacağız" dedi. Yalamanoğlu, yaptığı açıklamada, Çanakkale'nin Türkiye'nin hem tarihi, hem de coğrafi olarak en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtti.

"Çanakkale'de yapılacak otogar daha çok ticari amaçla değil, prestij amacıyla yapılacak bir otogardır. Çanakkale Belediye Meclisi'nden proje için onay çıktı. 2010 yılında iklim şartları elverdiği sürece çalışmalara başlayacağız. 2011'in Nisan ayında bu otogarı hizmete açacağız" diyen Yalamanoğlu, otogarın bağlantı yollarının belediye ve karayolları tarafından yapılacağını ifade etti. Otogarın şehrin 3-4 kilometre dışında Lapseki-İzmir yolu üzerinde Çanakkale Kavşağı'ndaki 31 bin 694 metrekarelik arsa üzerine inşa edileceğini anlatan Yalamanoğlu, otogarın kapalı inşaat alanının 3 bin 155 metrekare olduğunu belirtti.

16 yazıhanenin yer alacağı otogarda 2'şer adet giriş ve çıkış turnikesi kurulacağını, 250 metrekarelik çocuk oyun parkı ile 230 metrekarelik lokanta ve kafe açık terasının da bulunacağını belirten Yalamanoğlu, otogarın giriş katında berber, emanet odası, acil sağlık birimi, çocuk bakım odası, turizm danışma bürosu, danışma, 2 büfe ve 4 dükkanın olacağını söyledi. Ortak bekleme salonunun 991 metrekare olacağını anlatan Yalamanoğlu, otogarın birinci katında erkekler ve kadınlar için birer mescit, PTT bürosu, polis bürosu ve işletme bürosunun yer alacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakkale-otogari-nisan-2011de-hizmete-girecek_75330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!