Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Seyrantepe Muamması

Canaydın: Temeli Eylülde Atarız

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, 'Seyrantepe ihalesinin 15 gün içinde sonuçlanacağını düşünüyorum. Şartnamenin imzalanmasıyla birlikte eylül ayı içinde de temel atma işlemlerine başlarız' dedi.

Radikal Gazetesib> Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine Seyrantepe'de yapmayı planladıkları stadın temelini eylül ayı içinde atmayı hedeflediklerini söyledi. Habertürk Kanalı'nın bir programına katılan Canaydın, Seyrantepe konusunda 15 gün içinde ihalenin sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirterek, "Şartnamenin imzalanmasıyla beraber eylül ayı içinde temel atma noktasına geliriz" dedi.

Sözleşmeyi yaptıktan sonra resmi başvuruyu gerçekleştirerek Seyrantepe isminin Aslantepe olarak değiştirilmesini isteyeceklerini vurgulayan başkan Canaydın şunları söyledi: "Ali Sami Yen Stadı'nın yerine spor amaçlı bir tesisten başka bir şey yapılamaz. Toplu Konut İdaresi'nin imkânlarıyla buraya yeni bir kompleks yapılacak. Bu şekilde para kazanılacak. Seyrantepe'de de yapılacak statla Galatasaray kazanacak. Bu sayede Galatasaray 120 dönüm üzerine yapılmış modern bir stadın sahibi olacak. Bu stadın kullanım hakkı 49 yıllığına bizim olacak. Seyrantepe'deki proje konusunda son noktaya gelindi. 720 gün içinde bitmesi planlanıyor. Bu iki yıla denk geliyor. 2009-2010 sezonunda da maçları Aslantepe Stadı'nda oynamaya başlamış olacağız."
Seyrantepe'de pürüzler olduğu yönünde çıkan haberlere de değinen Özhan Canaydın, "İki proje olduğu için tek projeye indirilecek. 10 gün içinde müteahhit seçimi yapılacak. Herhalde bu konuya değinilmiş. Daha sonra sözleşme çalışmalarına başlanacak. Bu konuda bize yardımcı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bakanlar Mehmet Ali Şahin ile Kemal Unakıtan'a teşekkür ediyorum. Galatasaray'a bu şekilde ayrıcalık tanınmış değildir. Statlarda her kulübün üst hakkı vardır. Biz kendimiz stat yapsak bile üst hakkı bizim olur. Yapılacak statla İstanbul çok önemli bir eser sahibi olacak" diye konuştu.


Sami Yen'in yerine işhanı yapılacak

Ali Sami Yen'in önünde bulunan ve GS Store'un faaliyet gösterdiği alanın kendilerine ait olduğuna dikkat çeken başkan, "Burası tapulu arazimiz. Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yapılacak konseptin içinde 9 katlı ünite olacak. Burası Galatasaray İşhanı olacak. Bir katında kulüp merkezi, bir katında da taraftar lokali olacak" dedi.
Canaydın, son olarak duraklama döneminde sadece sıkıntılarla ilgilendiklerini ifade ederken "Bu dönemde sportif başarıyı da yakaladık. Şimdi rahat yürüyebiliriz. Marka değerimizi de kaybetmedik" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canaydin-temeli-eylulde-atariz_55523.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!