Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Candy Group’tan Kriz Senesinde 65 Milyon Dolarlık Yatırım

Beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın önemli oyuncularından biri olan Candy Group, kriz senesi olan 2009’un ön sonuçlarını ve 2010 için vizyonunu açıkladı. Avrupa beyaz eşya pazarında yaklaşık yüzde 4,5 hacimsel azalma yaşanmasına rağmen, grubun 2009 yılı 3. çeyrek hacmi yüzde 1.1 oranında arttı. Senenin son çeyreğinde pazarda bir rekora imza atan

yapi.com.tr
Candy Group’tan Kriz Senesinde 65 Milyon Dolarlık Yatırım

Beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın önemli oyuncularından biri olan Candy Group, kriz senesi olan 2009’un ön sonuçlarını ve 2010 için vizyonunu açıkladı. Avrupa beyaz eşya pazarında yaklaşık yüzde 4,5 hacimsel azalma yaşanmasına rağmen, grubun 2009 yılı 3. çeyrek hacmi  yüzde 1.1 oranında arttı. Senenin son çeyreğinde pazarda bir rekora imza atan grup, bugün Avrupa'da satılan her 10 çamaşır makinesinden birinin üreticisi konumunda. Kriz senesinin sonunda, Ocak 2010'da ise hacimde yüzde 19, toplam satışta yüzde 10 oranında artış ile daha güçlü bir büyüme kaydedildi.

Grubun CEO'su Aldo Fumagalli, 2010 senesinden çok umutlu olduğunu belirtiyor: "Son 4 ay içinde beyaz eşya sektöründeki olumlu eğilimler, 2010’u, 2009’dan daha iyi bir sene olarak görmemizi sağlıyor.  Küresel krizin en kritik zamanlarını artık geride bıraktık”. 2010’a ılımlı büyümenin sağlanacağı bir yıl olarak baktıklarını belirten Fumagalli, bütçe tahminlerini de son aylarda kaydedilen olumlu eğilimlere göre yaptıklarını anlatıyor.

"Temel hedefimiz beyaz eşya sektöründe karlılık oranımızı yükseltmek. Zaten ürün ve pazar konumlandırmada böyle bir seviye yakaladık. AR-GE, çevreye duyarlı tasarımlar, geri dönüşüm, ticaret ortaklığı, pazar takibi gibi yatırımlarımıza 2010 yılında da devam edeceğiz".

Candy Group, 2009 yılında AR-GE’ye ve ekolojik yatırımlara 40 milyon dolar harcadı. İtalya’daki yeni tesisine 12 milyon dolar, Eskişehir’deki yeni kurutma fabrikasına 13 milyon dolar yatırım yaptı. Brugherio’da, enerji tüketiminin yüzde 20 düşürüldüğü yeni bir yüzey işleme ve boya tesisi kurdu. Dubai ve Sırbistan’da 40 yeni şube açtı, toplamda 6000 kişiyi istihdam etti. Türkiye’de 250 yeni bayi ile anlaşıp, ülkedeki ağını genişletti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/candy-grouptan-kriz-senesinde-65-milyon-dolarlik-yatirim_77327.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!