Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çankaya Çarşı AVM'ye Karşı

Haftalık basın toplantısını, Maltepe AVM olarak bilinen alışveriş merkezinde düzenleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, bundan böyle buranın ‘Çankaya Çarşı’ olarak hizmet vereceğini söyledi.

yapi.com.tr
Çankaya Çarşı AVM'ye Karşı

Haziran ayı başından beri Türkiye’de yaşanan Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla ve Anadolu değerlerini korumak adına, 1 dakikalık saygı duruşu ve ‘durma’ eylemiyle başlayan basın toplantısında, Tanık, Çankaya Çarşı Dayanışma ve Kültür Merkezi olarak faaliyet gösterecek alanı basın mensuplarına tanıttı.

Dayanışma şehir merkezine taşınıyor

Gerçekgündem'in haberine göre, Başkan Tanık, ‘Çarşı’ adının hem Anadolu insanının alışveriş mekanı olarak adlandırdığı çarşı anlamında hem de son günlerde yaşanan olaylara atfen Beşiktaş’ın ‘Çarşı’ grubundan da esinlendiklerini dile getirdi. Alanın 2008 yılından bu yana aktif olduğunu ancak Ankaralının ulaşım düzeni ve konum itibariyle ayağının pek alışık olmadığı bu alanı, dayanışma kültürüne yönelik olarak Ankaralılara kazandıracaklarını ifade eden Tanık, “Dayanışmayı yeniden şehir merkezine taşımayı amaçlıyoruz.” dedi.

Çankaya'nın sosyal ve kültürel değerleri biraraya geliyor

Hoy-Tur, Bin Çocuk Korosu, Sosyal Projeler Merkezi, Anka Spor Kulübü, Çankaya Belediyesi Eşli Danslar Topluluğu (ÇABED) ve Kooperatif ve Meslek oluşumlarının Çankaya Çarşı’da yer alacağını belirten Tanık, %43’lük kısımdaki ticari alanın bu hareketlilikten fayda sağlayacağını vurguladı. Tanık ayrıca Çankaya Belediyesi’nin Maltepe Yerleşkesi ve burada bulunan gündüz bakımevi ile etüt merkezinin de büyütülerek kadınlara, çocuklarını emanet edebilecekleri daha geniş imkan sunmayı ve Çankaya Çarşı alanı ile birlikte bir bütün şeklinde ele alarak büyük bir kompleks haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun dışında, merkeze komşu park ve yollar ile pazar kurulan sokaklarda da yenileme ve düzenleme çalışmaları yapılacağını ifade eden Başkan Tanık, kente ve merkezine can suyu vermeye, merkezin hayatiyetini sürdürmesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Çankaya Çarşı’nın 18 bin 296 m²’lik ticari alana sahip kompleksin 10 bin 386 m²’sinin Çankaya Belediyesi’ne ait olduğunu belirten Tanık, çarşının 850 araçlık kapalı, 50 araçlık açık otoparkı ve 4 salondan oluşan sinema alanı bulunduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankaya-carsi-avmye-karsi_109927.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!