Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çarmıklı, Zorlu'ya Akıllı Komşu Oluyor

Çarmıklı Yapı, İstanbul Ulus'ta Zorlu Center'ın inşa edileceği arazinin tam karşısına 320 dairelik akıllı konut projesi yapacak. Projenin maliyeti 80 milyon doları aşacak.

Milliyet Gazetesi/Songül Hatırasuaahhüt projelerinde Türkiye'nin en büyük firmaları arasında yer alan Çarmıklı Yapı, lüks konut işine soyundu. Çarmıklı Yapı, İstanbul Ulus'ta, TRT binasının karşısında yer alan ve Çarmıklı ailesine ait olan 60 dönümlük araziye ultra lüks rezidanslar yapıyor. Temeli yıl sonunda atılacak olan Savoy adlı projenin yatırım bütçesi 80 milyon doları aşacak.

Ailenin 'tektaşı'
Projede toplam 320 daire bulunacak. İstanbul'un en lüks projesi olma iddiasındaki evler için pek çok ünlü ismin şimdiden sıraya girdiği belirtiliyor. Çarmıklı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çarmıklı, İstanbul'da arazi bulmanın zor olduğu bir lokasyonda yapılacak evlerin ultra lüks ama pratik hayata uygun olacağını söyledi.
Ulus'taki arazinin İstanbul'un son kalmış 'tektaşlarından' birisi olduğunu söyleyen Çarmıklı şöyle devam etti:

"Arazi babam Orhan Çarmıklı'nın yıllar önceki vizyonuyla alınmıştı. 26 bloklu, 17 tip daireden oluşan Savoy, İstanbul'un en lüks projesi olacak."
Ahmet Nazif Zorlu'nun bir süre önce metrekaresine 8 bin 290 dolar ödeyerek (toplam 800 milyon dolar) aldığı ve dünya çapında bir kompleks yapmayı planladığı 96.5 dönümlük Karayolları arazisinin karşısında bulunan Çarmıklıların arazisi çok değerli bir bölgede yer alıyor. Çarmıklı'nın verdiği bilgiye göre, evlerin büyüklüğü 130 - 450 metrekare arasında olacak.

Kahveyi ev yapacak
Savoy projesinde, bütün evlerin 'akıllı' olacağını söyleyen Çarmıklı, "Plakalar daha garajdan girerken okunacak. Eve girene kadar kahve hazırlanmış olacak" dedi. İstanbul'da lüks konutta ihtiyacın doymadığını belirten Çarmıklı şöyle konuştu: "Türkiye'de lüks kelimesinin içi boşaltıldı. Herkes lüks diyor. Ama lüksü belirleyen öncelikle lokasyondur. 7800 Çeşme evleri Çeşme'nin Boyalık koyunda denize sıfır arazide yapıldı. Alıcılar adeta bir sosyal kulüp oluşturdu."
Çarmıklı ailesinin genç kuşak işadamlarından Gökhan Çarmıklı Amerika'da tamamladığı eğitiminin ardından ailenin Afşin - Elbistan Termik Santralı gibi büyük projelerinde çalıştı.

Çeşme'dekiler ilana çıkmadan satıldı
Çeşme'de yaptıkları 7800 Çeşme rezidansları için henüz ilana çıkılmadığı halde 49 evin 18'inin satıldığını belirten Çarmıklı, şunları anlattı:
"Otoparklar plaka okuma sistemiyle çalışıyor ve garaj önüne gelen aracın plakasını okuyan özel sistemle aydınlatma, ısıtma, perdeler dahil ev hazır hale geliyor. Ege'de sağlık turizmi de başlatıyoruz. Çarmıklı Yapı'nın Kalyoncu İnşaat ve Tamtex ile inşa ettiği 7800 Çeşme projesindeki SPA bir zincir haline getirilecek." 7800 Çeşme projesinde yer alan rezidans dairelerinin fiyatı 450 - 700 bin dolar arasında değişiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/carmikli-zorluya-akilli-komsu-oluyor_57146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!