Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çatıdan Güneş Toplayıp Eve Bedava Elektrik Verecek

Toplam 25 ülkenin bağlı olduğu Onduline Türkiye’nin geliştirdiği anahtar teslimi solar çatı sistemi elektrik de üretecek. Mayısta piyasaya sunulacak olan çatı sisteminin fiyatı 7 bin euro olacak. Onduline Türkiye’nin bünyesindeki ikinci yeni ürün ise kiremit ve diğer çatı kaplama malzemelerine göre çok daha daha dayanıklı, ısı yalıtım gücü yüksek

Milliyet Gazetesi
Çatıdan Güneş Toplayıp Eve Bedava Elektrik Verecek

Toplam 25 ülkenin bağlı olduğu Onduline Türkiye’nin geliştirdiği anahtar teslimi solar çatı sistemi elektrik de üretecek. Mayısta piyasaya sunulacak olan çatı sisteminin fiyatı 7 bin euro olacak. Onduline Türkiye’nin bünyesindeki ikinci yeni ürün ise kiremit ve diğer çatı kaplama malzemelerine göre çok daha daha dayanıklı, ısı yalıtım gücü yüksek ve nakliye, uygulama maliyetlerini düşüren seramik çatı kaplama malzemeleri olacak. Onduline Avrasya Genel Müdürü Burhan Karahan, 2008’de 140 milyon lira olan satış gelirlerini, kriz yılı 2009’da 160 milyon liraya çıkardıklarını söyledi. Karahan şöyle konuştu:

“Bu yıl yüzde 15 büyümeyi hedefliyoruz. Yeni ürünler için yaklaşık 4-5 milyon euro’luk bir yatırım öngörüyoruz. Bu rakam birkaç yılda 25 milyon euro’yu bulabilir.”

Yüzde 65 ucuzladı

Karahan, Onduline Avrasya’nın ar-ge biriminin güneş enerjisiyle elektrik üreten çatı sistemleri geliştirdiğini de belirterek şunları söyledi:

“Biz çatı kaplama malzemesi üretiriz. Ancak son dönemde çok konuşulan solar sistemler çatıya uygulanıyor. Bu sistemleri herhangi bir çatıya uygulayanlar genellikle çatıları bozuyor ve bedava elektrik üretilecek diye çatılarda ciddi masraflar ve sorunlar çıkıyor. Biz de bunun üzerine müşterimize paket çatı solar sistemleri üretme kararı aldık. 2 kilovatsaatten 10 kilovatsaate kadar sistemler üretip anahtar teslimi satacağız. Çatıyı, yalıtımı, elektrik tesisatını her şeyi bizim ekiplerimiz uygulayacak. Ürün 7-8 bin euro’ya satılacak. Bu fiyat geçen yıl 20 bin euro civarındaydı ve araştırmalar ilerledikçe fiyat da düştü. Solar sistem için ABD’li ve Alman partnerlerle çalışıyoruz.”

Onduline’in 1945’ten beri çatı kaplama malzemeleri ürettiğini anlatan Karahan, “Şirketin 9 ülkede üretim tesisi ve 100 ülkede satışı var” dedi.

Seramik çatılar geliyor

Onduline Avrasya Proje Müdürü Melih Kamil de Türkiye’deki bilgi ve üretim gücüyle dünya çatıları için bir yenilik daha ürettiklerini anlattı. Kamil, seramiği çatılara uygulamaya başladıklarını söylerken, “Bu ürün kiremite göre daha hafif, daha uzun ömürlü ve ticari açıdan da depolaması, taşıması ve uygulaması çok daha kolay” dedi.Mamma Mia Türkçe oldu yıldızlar Türk yemeklerini sordu

Burhan Karahan, Mamma Mia’nın sponsoru olduklarını açıkladı. Dünya genelinde 350 milyondan fazla albüm satan ABBA grubunun şarkılarıyla hazırlanan müzikali artık İngilizce, Almanca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve İskandinav dillerinin ardından Türkçe olarak da izlenebilecek.

Onduline Avrasya bu konuda sponsor oldu ve Broadway’in ünlü müzikali Mamma Mia’nın simultane sistemine Türkçe de eklendi. Onduline Avrasya bayileri de cuma akşamı izledikleri müzikalin bitiminde sanatçılardan Beth Leavel, Alyse Alan, Allison Briner, Judy McLane, Eric William Morris ile tanıştılar ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Türk ekibine Türkçe ‘hoşgeldiniz’ diyerek yakın ilgi gösteren Mamma Mia yıldızları en çok Türk yemeklerini merak ettiler. Bu arada Türkçe seslendirmeyi ise Amerika’da yaşayan bu konularda uzman Ayhan Wilson yaptı.

Yönetim Broadway’de CEO Frank Sinatra

Onduline Avrasya yönetimi, 2009 yılında krize rağmen ciro artışında büyük emeği geçen Türkiye genelindeki bayilerini Brodway’e çıkardı! 240 civarındaki Onduline Avrasya bayileri ve yöneticileri geçen hafta önce Atlantic City’ye ardından da New York’a gitti. Atlantic City’de ‘çakma Başkan Obama’ adlı tiyatral bir şovla karşılanan bayiler New York Broadway’de Mamma Mia müzikalini topluca seyretti. Onduline Avrasya Bayileri için gala gecesinde de ünlü Hudson Tiyatrosu kiralandı. Hudson Tiyatrosu’nda Onduline Avrasya yöneticileri, Vıp Turzim’in sahibi Ceylan Pirinçcioğlu’nun hazırladığı kareografi eşliğinde Frank Sinatra’nın ünlü New York New York şarkısını giydikleri kostümlerle söyleyip aynı zamanda firmanın faaliyetlerine uyarlayıp dans ettiler.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/catidan-gunes-toplayip-eve-bedava-elektrik-verecek_76742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!