Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ÇBS Boya Resmen İstanbul Yaklaşımında

ÇBS Grubu şirketleri'nin alacaklı bankalar konsorsiyumu ile imzaladığı anlaşma TMSF tarafından da imzalanarak lider banka olan Halk Bankası'na gönderi

Dünya
1


BS Grubu şirketleri'nin alacaklı bankalar konsorsiyumu ile imzaladığı anlaşma TMSF tarafından da imzalanarak lider banka olan Halk Bankası'na gönderildi. Grup şirketlerinden ÇBS Boya Kimya Sanayii Ticareti A.Ş., ÇBS Printaş Baskı Mürekkepleri ve Gereçleri A.Ş., ÇBS Dış Ticaret A.Ş., ÇBS Pazarlama ve Boya Yatırımı A.Ş.'nin borçları yeniden yapılandırıldı.
ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticareti A.Ş.’nin borsaya gönderdiği açıklamasında konuya ilişkin şu detaylara yer verildi:

"Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

A) 4743 sayılı Mali Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki Kanun kapsamında ÇBS Grubu ile Alacaklı Bankalar Konsorsiyumu arasında mutabık kalınan anlaşmanın TMSF yetkilileri tarafından da imzalanarak Lider Banka Türkiye Halk Bankası'na gönderildiği bilgisi tarafımıza bugün ulaşmış bulunmaktadır. Dolayısıyla alacaklı bankaların % 92'lik imzası ile anlaşmanın geçerli olması için gereken çoğunluk oranı aşılmıştır.

Anlaşmanın detayı aşağıdaki gibidir.

1) Alacaklılar: Türkiye Halk Bankası, TMSF, Vakıfbank, Tasfiye Halinde Türkiye Emlak Bankası

2) Borçlular: ÇBS Boya Kimya Sanayii Ticareti A.Ş., ÇBS Printaş Baskı Mürekkepleri ve Gereçleri A.Ş., ÇBS Dış Ticaret A.Ş., ÇBS Pazarlama ve Boya Yatırımı A.Ş.

3) Borç Toplamı: 31.12.2002 tarihi itibariyle ÇBS grubunun yeniden yapılandırılan toplam borcu faiz dahil 28.496.928 USD'dir. Bu tutarın 28.479.947 USD'lik kısmı nakdi, bakiyesi Gayri Nakdidir.

4) Faiz Oranı: Yeniden yapılandırılan borçlara 31.12.2002 tarihinden itibaren yıllık Libor+2,5 faiz oranı uygulanacaktır.

5) Borcun Geri Ödeme Planı:

a) Anapara Geri Ödeme Planı: Haziran 2005 tarihine kadar anapara ödemesi yapılmayacaktır. Haziran 2005 tarihinden itibaren 6 ayda bir anapara ödemeleri yapılacaktır. Anapara ödemeleri 2011 yılı Haziran ayında bitecektir.

b) Faiz Geri Ödeme Planı: Haziran 2004 tarihine kadar faiz ödemesi yapılmayacaktır. 2003 yılı için hesaplanacak faiz tutarı 2003 yılının sonunda anaparaya eklenecektir. Faiz ödemeleri 2004 yılı Haziran ayından itibaren yapılmaya başlanacaktır.

6) Verilen Teminatlar: Çayırova/Gebze'de bulunan ÇBS Boya ve ÇBS Printaş fabrikalarının bulunduğu gayrimenkuller mevcut ipoteklere ilaveten 40 milyon USD karşılığı garameten ipotek verilecektir. Ayrıca yine aynı tutarda hisse rehni ve marka rehinleri yapılacak ve şahsi kefalet verilecektir.

B) Anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte, ÇBS Grubu işletme sermayesi ihtiyacını düşük maliyetle karşılamak amacıyla kaynak temini çalışmalarına ivedikle başlayacaktır. Bu konudaki gelişmeler konusunda kamuoyu bilgilendirilecektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cbs-boya-resmen-istanbul-yaklasiminda_10788.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sizi tekrar boya üretiminde görmek sevindirici ÇBS.yi seviyorum ALLAH MAHÇUP ETMESİN KIRMIZI BAYRAMİÇ YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!