Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ÇBS Grubu’na İstanbul Yaklaşımı

ÇBS Grubu’nun borçlarının, İstanbul Yaklaşımı çerçevesinde yeniden yapılandırılmasının kabul edildiği bildirildi. ÇBS Grubu şirketlerinden Ç

NTV-MSNBCb>ÇBS Grubu’nun borçlarının, İstanbul Yaklaşımı çerçevesinde yeniden yapılandırılmasının kabul edildiği bildirildi.

ÇBS Grubu şirketlerinden ÇBS Printaş Baskı Mürekkepleri ve Gereçleri Sanayi A.Ş. ile ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticareti A.Ş.’den Borsa’ya gönderilen açıklamalarda, 4743 sayılı Mali Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yasa kapsamında ÇBS Grubu ile Alacaklı Bankalar Konsorsiyumu arasında kredilerin yeniden yapılandırılması konusunda ikinci toplantının dün yapıldığı kaydedildi.
Açıklamaya göre, alacaklı bankaların yetkili kurullarının onayı alınması kaydıyla, ÇBS Grubu’nun borçlarının yeniden yapılandırılması kabul edildi.
31 Aralık 2002 tarihi itibariyle borç tutarı, yapılandırılacak kredilere uygulanacak faiz oranı, kredilerin anapara ve faiz ödeme süreleri ile geri ödemesiz dönemleri, verilecek teminat ve ipotekler üzerinde de mutabık kalındı.
Söz konusu hususlar, bankaların yetkili kurulları tarafından onaylandıktan sonra kesinlik kazanacak.
İstanbul Yaklaşımı’ndan yararlanmak için gerekli başvuruyu, 1 Ağustos 2002 tarihinde lider banka Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye yapan ÇBS Grubu ile Alacaklı Bankalar Konsorsiyumu arasındaki ilk toplantı, bu yılın Mart ayında gerçekleştirilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cbs-grubuna-istanbul-yaklasimi_4542.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!