Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çelik Devi Erdemir Blok Satılacak

Çelik Devi Erdemir Blok Satılacak

NTV-MSNBCb>Dünyanın en büyük çelik üreticilerinin ilgilendiği, Türkiye’nin en büyük yassı mamül üreticisi Ereğli Demir Çelik’te ÖİB hisseleri blok olarak satışa sunulacak. Özelleştirme İdaresi’nin Erdemir’deki hisse miktarı ise yüzde 46.

Dünyanın en büyük üç demir-çelik üreticisi Mittal, Arcelor ve US Steel’in ilgilendiği, dünyanın 13. büyük çelik şirketi niteliğindeki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 46’lık payın blok satış yöntemiyle satışı kararlaştırıldı.

Özelleştirme İdaresi’nden yapılan açıklamada Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 6 Nisan tarihli kararı ile özelleştirme kapsamında bulunan Erdemir sermayesindeki yüzde 46.12 oranındaki İdare hissesinin satış yöntemiyle özelleştirilmesinin blok satış yoluyla gerçekleştirilmesine karar verildiği belirtildi.
Erdemir sermayesindeki Türkiye Kalkınma Bankası’na ait yüzde 3.81 oranındaki hisselerin İdare hisseleri ile birlikte ve aynı şartlarda satışına öncelik verilmesine ve bu konuda İdare ile banka arasında protokol imzalanmasına karar verildiği de belirtildi.

DEVLER ERDEMİR’İN PEŞİNDE
Dünyanın en büyük üç demir-çelik üretici şirketi Mittal, Arcelor ve US Steel, şirketi almak istiyor.
Türkiye’nin yıllık 18 milyon ton çelik üretimi ile dünyanın 13’üncü büyük çelik üreticisi konumunda olan Erdemir, şu anda 3 milyon ton yıllık üretim kapasitesi ile çalışıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-devi-erdemir-blok-satilacak_25642.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!